الحریری: من و بری یکی هستیم

الحریری: من و بری یکی هستیم

وی به «الشرق الاوسط» گفت: همه گزینه‌های دولتی روی میز است
یکشنبه, 13 ژوئن, 2021 - 11:30
عون و الحریری در قصر بعبدا در ماه مارس گذشته (AP)

سعد الحریری نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه به «الشرق الاوسط» گفت که همه گزینه‌ها روی میز است.

الحریری گفت: چه با ادامه مأموریت خود از پارلمان و چه با عذرخواهی از ادامه و کنارکشیدن، بدون مراجعه به نبیه بری رئیس پارلمان، شورای شرعی اسلامی و نخست وزیران قبلی، در انجام هر انتخابی تنها نخواهم بود.

وی بار دیگر پایبندی خود به ابتکار بری، که ناشی از طرح نجات امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه است را اعلام کرد و گفت که این طرح «کشور را به سوی نجات» از بحران‌های موجود پیش می‌برد.

الحریری، که روز گذشته در جلسه عادی شورای شرعی شرکت کرد، روابط خود با بری را یکپارچه توصیف کرد و گفت: سعد الحریری به معنای نبیه بری و نبیه بری به معنای سعد الحریری است و مشکل در کسی است که برای تشکیل دولت موانع ایجاد می‌کند.

در این میان، مفتی عبداللطیف دریان و اعضای شورای شرعی تأکید کردند که در کنار نخست‌وزیر مکلف خواهند ایستاد و از فکرکردن به کناره‌گیری خودداری کند.

الحریری در ادامه دربارهٔ رابطه اش با بری گفت: «او تنها کسی است که از زمان انتصاب من، کنار من ایستاده و هرگز مرا تنها نگذاشته‌است». او تأکید کرد که آنها دائماً با هم در تماس هستند و به زودی با او ملاقات خواهد کرد.

الحریری اضافه کرد که وی جزئیات مربوط به از زمان تعیین مأموریت برای تشکیل دولت و موانع موجود در آن را با شورای شرعی در میان گذاشته‌است.

وی با اشاره به جبران باسیل رئیس «جریان میهنی آزاد» و واکنش منفی اش به ابتکار عمل او گفت: انعطاف‌پذیری من بدون پاسخ مانده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای