«فرمول یک سعودی» از ساختمان مدرن رقابت‌ها در جده رونمایی کرد

«فرمول یک سعودی» از ساختمان مدرن رقابت‌ها در جده رونمایی کرد

یک شاهکار منحصر به فرد که طول آن ۲۸۰ متر است و از ۴ طبقه تشکیل شده‌است
یکشنبه, 13 ژوئن, 2021 - 11:30

«موتور اسپورت سعودی» برگزارکننده رسمی مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک سعودی برای فصل ۲۰۲۱، تصاویر سه بعدی انحصاری از ساختمان آشیانه‌ها و تیم‌ها را منتشر کرده‌است.

این ساختمان یک شاهکار در وسط میدان رقابت در ساحل جده قرار داد که برای اولین بار مسابقات جهانی فرمول ۱ در آن برگزار خواهد شد.

این ساختمان شامل چهار طبقه است و به طول ۲۸۰ متر با طراحی پیچیده در امتداد خط مستقیم اصلی مسابقه قرار دارد. طراحی ساختمان تحت رهبری معمار ارشد شرکت Tilke، اولریش مریس، که در جهان مهندسی شهرت دارد، انجام شده‌است. ساختمان آشیانه‌ها و تیم‌ها دیدی بی نظیر از خط نگهداری و شبکه شروع به میهمانان خود می‌دهد.

جده شاهد مهم‌ترین رویدادهای مسابقه ای خواهد بود و این ساختمان همچنین گاراژهای تیم‌ها، ستاد مدیریت مسابقات و سوئیت‌های مجلل مهمان نوازی باشگاه البادوک را در خود جای خواهد داد.

از سوی دیگر، شاهزاده خالد بن سلطان رئیس هیئت مدیره فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری سعودی گفت: «ما خوشحالیم که این تصاویر از ساخت آشیانه‌ها و تیم‌ها را با طراحی منحصر به فرد خود به جهانیان ارائه می‌دهیم، این نمادی از تمام ارزش‌هایی است که این مسابقه نشان می‌دهد که مهم‌ترین آنها مهمان نوازی، مدرنیته و شکوه است».

وی افزود: «در حالی که ۶ ماه تا برگرازی این رقابت‌ها در پادشاهی سعودی باقی مانده‌است، آماده‌سازی با سرعت ادامه دارد، در حالی که تیم ما در حال آماده‌سازی برای ارائه اولین دوره ویژه مسابقات جایزه بزرگ سعودی (فرمول ۱) هستند».

مسابقات جایزه بزرگ فرمولا ۱ سعودی از ۳ تا ۵ دسامبر سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. پیش‌بینی می‌شود رانندگان با سرعتی بیش از ۲۵۰ کیلومتر در ساعت به دور آن بچرخند که این امر را به سریعترین مدار خیابانی جهان تبدیل می‌کند و یکی از پنج مدار سریع «فرمول ۱» تقویم است.

مسیر ساحلی جده از ۲۷ دور به طول ۶٫۱۷۵ کیلومتر تشکیل شده‌است و این دومین مسیر طولانی فرمول ۱ در تقویم فعلی، پس از مسابقات معتبر بلژیک است.

علاوه بر این، ۳ منطقه متوالی در مدار برای امکان فعال سازی سیستم کاهش چسبندگی در بال عقب اتومبیل‌های فرمول 1 DRS در طول مسابقه مشخص شده‌است.

این مسابقه همچنین در شب و زیر نور برگزار می‌شود تا در دسامبر آینده یک تجربه بی نظیر را برای هواداران فرمول ۱ ثبت کند.

برگزارکنندگان مراسم اعلام کردند بلیط مسابقات گرندپری فرمول ۱ سعودی ۲۰۲۱ به زودی به فروش می‌رسد.

این میزبانی پس از یک سری موفقیت‌هایی در میزبانی رویدادهای بین‌المللی در بازی‌های مختلف، با توجه به حمایت نامحدود ولیعهد سعودی از ورزش مطابق با برنامه‌ها و اهداف چشم‌انداز ۲۰۳۰ پادشاهی صورت می‌گیرد.

میزبانی مسابقات «فرمول ۱ سعودی» یکی از بزرگترین رویدادهایی است که از طریق وزارت ورزش و فدراسیون اتومبیلرانی در پادشاهی برگزار می‌شود.

این مسابقه شامل بسیاری از رویدادهای همراه و جانبی، از جمله مسابقات اتومبیلرانی، فعالیت‌های تفریحی و فرهنگی خواهد بود

 که نشان دهنده علاقه رهبری به بخش ورزش و ورزش‌های همگانی، توانایی آن در همگام سازی با رویدادهای جهانی و علاقه پادشاهی و ورزشکارانش از طریق رویدادهای ورزشی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای