وزیر خارجه مصر پیام السیسی را به امیر قطر می‌برد

وزیر خارجه مصر پیام السیسی را به امیر قطر می‌برد

یکشنبه, 13 ژوئن, 2021 - 21:45
سامح شکری وزیر خارجه مصر (رویترز)

سامح شکری وزیر خارجه مصر شامگاه یکشنبه به دوحه پایتخت قطر می‌رود تا پیام عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر به شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر را منتقل کند.

پیام السیسی دربارهٔ تحولات مثبت ایجاد شده در روابط مصر و قطر پس از امضای «بیانیه العلا» در سعودی در ۵ ژانویه ۲۰۲۱ است و همچنین به دنبال اقدامات بیشتری در دوره آینده برای پیشبرد زمینه‌های اولویت همکاری دوجانبه جهت دستیابی به منافع دو کشور و دو ملت است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، احمد حافظ سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه مصر گفت که شکری در این سفر در جلسه مشورتی وزیران خارجه عرب به دعوت قطر، رئیس دوره ای شورای اتحادیه عرب شرکت خواهد کرد.

این نشست به منظور ادامه هماهنگی و مشورت در مورد وضعیت فعلی جهان عرب و راه‌های تقویت مکانیزم‌های اقدام مشترک در برابر چالش‌های رو به رشد کشورهای عربی و فضای پیرامونی آن برگزار می‌شود.

وی افزود که شکری همچنین در جلسه فوق‌العاده شورای اتحادیه عرب برای بحث دربارهٔ تحولات پرونده سد النهضه شرکت خواهد کرد،

که به درخواست مصر و سودان پس از نشست مشورتی وزرای خارجه عرب برگزار خواهد شد، همچنین قرار است در در اولین جلسه کمیته فلسطین حاضر باشد.

بر اساس این بیانیه، شکری همچنین قرار است با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفت و گو کند.

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در تاریخ ۲۵ مه به مصر سفر کرد و مورد استقبال عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور قرار گرفت و دعوت امیر قطر برای سفر به دوحه را به وی تحویل داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای