پیام خادم حرمین شریفین به سلطان عمان

پیام خادم حرمین شریفین به سلطان عمان

مذاکرات سعودی و عمان در مسقط دربارهٔ پایان‌دادن به جنگ یمن
دوشنبه, 14 ژوئن, 2021 - 22:15

با توجه به ابهام پیرامون پاسخ گروه کودتاگر حوثی به میانجیگری عمان برای پایان دادن به جنگ در یمن، شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی روز دوشنبه برای انتقال پیام خادم حرمین شریفین به سلطان عمان وارد مسقط پایتخت عمان شد.

خبرگزاری عمان گزارش داد که سلطان هیثم بن طارق پیام شفاهی خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، در مورد روابط برادرانه و همکاری بین دو کشور و دو ملت دریافت کرد.

این پیام توسط شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود در دیدار روز گذشته خود با بدر آلبوسعیدی همتای عمانی خود در چارچوب سفری کوتاه منتقل شد.

این خبرگزاری به نتایج سفر هفته گذشته هیئت عمانی به صنعا، که به مدت یک هفته به طول انجامید، اشاره ای نکرده‌است.

با این حال، منابع دیپلماتیک در گفت و گو با «الشرق الاوسط» احتمال دادند که هیئت عمانی نتایج دیدارهای خود با حوثی‌ها را به هیئت سعودی منتقل کند.

طبق همین منابع، قرار بود هیئت عمانی روز سه شنبه وارد ریاض پایتخت سعودی شود تا سعودی‌ها را در مورد نتایج سفرشان به صنعا مطلع کند.

احمد بن مبارک وزیر امور خارجه و امور مهاجرین یمن، روز گذشته تأکید کرد که دولت قانونی هیچ پاسخی از طرف عمانی در مورد تلاش‌های مسقط، به ویژه پس از بازگشت هیئت نمایندگی خود در جمعه گذشته از صنعا برای متقاعد کردن شبه نظامیان در مورد برنامه صلح سازمان ملل دریافت نکرده‌است.

با این حال، یک مقام دولتی تصریح کرد که تاکنون در مورد نتایج هیئت عمانی به صنعا، همه شاخص‌ها منفی هستند.

وی در مصاحبه با «الشرق الاوسط» افزود: تلاش‌های عمان هنوز مبهم است اما نشانه‌هایی که تاکنون دریافت کرده‌ایم امیدوار کننده نیستند و منفی هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای