مصر ادامه حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد

مصر ادامه حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد

اعلام حمایت مجدد قاهره از امنیت و ثبات ریاض
دوشنبه, 14 ژوئن, 2021 - 23:30

مصر اقدامات تروریستی شبه نظامیان حوثی علیه پادشاهی عربی سعودی و هدف قرار دادن یک مدرسه در منطقه عسیر با هواپیمای بدون سرنشین را محکوم کرد.

بر اساس بیانیه روز دوشنبه وزارت امور خارجه مصر، قاهره همبستگی کامل خود با سعودی و حمایت مداوم خود از همه اقدامات پیشگیرانه آن برای حفظ امنیت و ثبات خود در برابر این اقدامات تروریستی (ناجوانمردانه) را تکرار کرد.

قاهره این حملات را بیانگر نقض شدید قوانین بین‌المللی و بشردوستانه و تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه دانست.

در همین حال، پارلمان عرب تأکید کرد: «اصابت یک هواپیمای بدون سرنشین انفجاری از سوی شبه نظامیان حوثی به مدرسه ای در عسیر، نقض هنجارها و قوانین بین المللی است که هدف آن ترساندن غیرنظامیان و از بین بردن تاسیسات غیرنظامی است».

پارلمان عرب در بیانیه ای هشدار داد که «عدم اتخاذ مواضع بازدارنده از سوی جامعه بین المللی در برابر شبه نظامیان تروریست، آنها را به اقدامات تروریستی بیشتر ترغیب می‌کند».

پارلمان عرب از جامعه بین‌المللی خواست «فورا و به طور قاطع مداخله کند تا جلوی این نقض سیستماتیک مورد حمایت ایران، که هدف آنها ایجاد بی ثباتی در امنیت و ثبات در منطقه است، گرفته شود».

پارلمان عرب در بیانیه خود، ضمن اعلام حمایت کامل از سعودی، تأکید کرد که «به خطر انداختن امنیت پادشاهی تهدیدی برای امنیت ملی جهان عرب است و امنیت سعودی یک ستون اساسی و جزئی جدایی ناپذیر از سیستم امنیت ملی کشورهای عربی است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای