سعودی و ازبکستان برای صعود به مصاف هم می‌روند

سعودی و ازبکستان برای صعود به مصاف هم می‌روند

مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲: رویارویی عراق و ایران.. رقابت امارات با ویتنام.. امیدواری اردن به پیروزی در برابر استرالیا
سه شنبه, 15 ژوئن, 2021 - 15:30

در یکی از مهم‌ترین دیدارهای دور دوم مقدماتی فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا و نیز مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین امروز سه شنبه تیم‌های سعودی و ازبکستان به میزبانی سیزپوشان به مصاف هم می‌روند.

از ساعاتی بعد روز آخر مرحله پیش مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا با برگزاری ۱۳ بازی آغاز می‌شود.

تیم ملی فوتبال عراق (۱۷ امتیازی) در آخرین بازی خود در مرحله نخست انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در دیداری سرنوشت‌ساز در استادیوم علی بن محمد در منطقه عراد بحرین به مصاف ایران (۱۵ امتیازی) می‌رود.

تیم ملی بحرین (۱۲ امتیازی) نیز در ورزشگاه ملی بحرین در الرفاع با هنگ کنگ (۵ امتیازی) دیدار خواهد کرد.

در روز پایانی از مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا، امروز تیم ملی امارات میزبان ویتنام خواهد بود که آنها برای صعود راحت به دور بعدی، در پی کسب پیروزی هستند هر چند نتیجه تساوی نیز، باعث افزایش شانس صعود آنها به دور بعد خواهد شد.

چین نیز به مصاف تیم سوریه می‌رود. تیم سوریه با ۲۱ امتیاز در صدر است و به دور سوم مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا راه یافت. تیم چین - میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ - با ۱۶ امتیاز دوم است.

اردن نیز به مصاف استرالیا می‌رود. تیم استرالیا با ۲۱ امتیاز در صدر تثبیت شد و به دور سوم انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا راه یافت. تیم اردن با ۱۴ امتیاز دوم است.

غیر از ۸ تیم اول گروه‌ها، با احتساب قطعی شدن سرگروهی قطر و عدم حضور این تیم در دور نهایی رقابت‌ها به دلیل میزبانی جام جهانی، ۵ تیم از ۸ تیم برتر دوم گروه‌های مختلف هم‌راهی مرحله بعدی رقابت‌ها می‌شود.

از طرفی کنار کشیدن کره شمالی از گروه خود، معادلات را پیچیده کرد و باعث شد فیفا اعلام کند که برای تعیین تیم دوم، نتایج بهترین تیم‌های دوم با تیم آخر گروه محاسبه نمی‌شود.

تیم ملی سعودی برای حفظ صدرنشینی و صعود قاطعانه به دور بعدی این مسابقات، به مصاف ازبکستانی خواهد رفت که در پی صدرنشینی یا قرار گرفتن در میان تیم‌های برتر دوم است.

سعودی در دیدار رفت ازبکستان را با نتیجه ۳ بر۲ شکست داده‌است، بنابراین ازبکستان برای صدرنشینی باید سعودی را ببرد، اما سبزپوشان برای صدرنشین شدن در این گروه تنها به یک امتیاز این دیدار نیاز دارد.

 سعودی در این بازی با چند تغییر مهم پای به زمین مسابقه می‌گذارد. هروه رنارد سرمربی فرانسوی سعودی در این بازی از عبدالله الحمدان یا محمد الکویکبی را در پست وینگر چپ به جای سالم الدوسری در ترکیب اصلی قرار می‌دهد که به دلیل دریافت کارت زرد در بازی گذشته، از این بازی محروم شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای