«جبهه رهایی‌بخش» پیروز انتخابات الجزایر شد

«جبهه رهایی‌بخش» پیروز انتخابات الجزایر شد

«نامزدهای مستقل» دوم و اسلام‌گرایان سوم شدند
چهارشنبه, 16 ژوئن, 2021 - 11:15

بر اساس نتایج رسمی انتخابات پارلمان الجزایر، «جبهه رهایی‌بخش ملی»، با کسب ۱۰۵ کرسی از مجموع ۴۰۷ کرسی پارلمان، در صدر قرار گرفته‌است.

طبق اعلام نهاد ملی مستقل انتخابات این کشور شامگاه سه شنبه، پس از آن نیز، نامزدهای مستقل با کسب ۷۸ کرسی در جایگاه دوم قرار گرفتند.

حزب اسلام‌گرای «جنبش جامعه صلح» با ۶۴ کرسی، حزب «تجمع میهنی دمکراتیک» با ۵۷ کرسی، حزب ملی‌گرای «جبهه آینده» با ۴۸ کرسی و حزب اسلام‌گرای «جنبش سازندگی ملی» با ۴۰ کرسی نیز به ترتیب جایگاه‌های سوم تا ششم را به خود اختصاص دادند.

همچنین ۱۵ کرسی باقی مانده پارلمان این کشور نیز به هشت حزب دیگر رسیده جایی که هر یک از آنها از یک تا سه کرسی به دست آوردند.

محمد شرفی رئیس نهاد ملی مستقل انتخابات لیبی با اعلام این نتایج در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: فقط ۳۴ زن (۸٫۳۵ درصد مجموع کرسی‌های پارلمان) به مجلس ملی جدید خواهند پیوست.

۱۳ هزار مرکز رای‌گیری در داخل کشور و ۳۵۷ ستاد در خارج از این کشور و ۱۳۹ ستاد سیار اختصاص داده شد. در این انتخابات ۱۴۸۳ فهرست از جمله ۶۴۶ فهرست حزبی و ۸۳۷ فهرست نامزدهای مستقل شرکت کردند.

در این انتخابات بیش از ۲۲ هزار نامزد جهت دستیابی به ۴۰۷ کرسی در مجلس مردمی ملی الجزایر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در این میان یک هزار و ۸۰ فهرست متعلق به فهرست نامزدهای مستقل الجزایر بوده‌است در حالی که شمار زنان نامزد شده در این دوره مجلس مردمی الجزایر به ۵ هزار و ۷۴۴ زن رسیده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای