سعودی: صدور الکترونیکی کارت پرواز برای پروازهای داخلی

سعودی: صدور الکترونیکی کارت پرواز برای پروازهای داخلی

شنبه, 19 ژوئن, 2021 - 06:45
سازمان هواپیمایی کشوری از توانایی‌های فنی سعودی برای بهبود تجربه مسافر بهره‌مند شده‌است (واس)

سازمان هواپیمایی سعودی از تکمیل اقدامات الکترونیکی برای صدور کارت پرواز برای پروازهای داخلی از طریق برنامه نرم‌افزاری «توکلنا» برای همه شرکت‌های هواپیمایی ملی خبر داد.

سازمان هواپیمایی سعودی در بیانیه ای افزود: «کارت پرواز فقط برای مسافرانی که وضعیت آنها در این برنامه (ایمن‌سازی شده - واکسینه شده با دوز اول - واکسینه شده و در حال بهبود - مبتلا نیست) به صورت الکترونیکی صادر می‌شود».

این روش یکی از ابتکارات پشتیبانی شده توسط مقامات برای بهره‌مندی از توانایی‌های فنی سعودی جهت بهبود تجربه مسافر، با پیوند دادن سیستم «توکلنا» با سیستم‌های امنیتی مسافر و خطوط هوایی ملی است.

این اقدام همچنین برای ایجاد انعطاف‌پذیری لازم جهت یک سفر آسان، سالم و ایمن در فرودگاه‌ها و هواپیماها و همچنین افزایش کارایی حرکت اقتصادی و عملیاتیاست.

سازمان هواپیمایی سعودی عنوان کرد که این طرح منعکس کننده ثمرات همکاری مشترک با شرکای موفقیت؛ از نهادهای دولتی گرفته تا همکاری سازنده شرکت‌های هواپیمایی ملی و شرکت علم است که برای تکمیل توسعه فنی مورد نیاز و پیوند سیستم‌ها بین آژانس‌ها برای اطمینان از موفقیت آنها در مدت زمانی کوتاه آن را محقق کرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای