تابستان و قرنطینه، تقاضای گردشگری داخلی سعودی را افزایش داد

تابستان و قرنطینه، تقاضای گردشگری داخلی سعودی را افزایش داد

کارکنان به «الشرق الاوسط»: رزرواسیون برای کلبه‌های تفریحی و استراحتگاه‌ها دو برابر شد.. افزایش بازدیدکنندگان از مراکز تجاری سرپوشیده
شنبه, 3 ژوئيه, 2021 - 22:15
سعودی برای فصل تابستان امسال، بسته گسترده‌ای از استراحتگاه‌ها و مقاصد توریستی را در نظر گرفته‌است (الشرق الاوسط)

از جمله موارد مثبت همه‌گیری کرونا، مطمئناً فعال کردن گردشگری داخلی سعودی است، در همین خصوص، پس از یک سال محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها، سعودی تصمیم گرفت تا به بخش‌های گردشگری داخلی فرصتی برای بازیابی و برجسته سازی ویژگی‌های خود به عنوان مقاصدی با زیرساخت‌ها، خدمات و ابزارهای یکپارچه بدهد.

کارگران بخش گردشگری داخلی به «الشرق الاوسط» اعلام کردند که در تابستان امسال، به ویژه با افزایش میزان ایمن‌سازی از طریق تزریق ۱۸٫۱ میلیون دوز واکسن کرونا، جنب و جوش ملموسی در کار نهادهای خصوصی و صاحبان پروژه‌های تفریحی، از جمله استراحتگاه‌ها، خانه‌های مجلل و مجتمع‌های بسته شده‌است.

هم‌زمان، وزارت گردشگری سعودی قصد دارد چیزی در حدود ۱۰ درصد به تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۳۰ کمک کند.

تابستان امسال، سازمان گردشگری سعودی برنامه «تابستان سعودی ۲۰۲۱» را با بسته گسترده‌ای از مقاصد، رویدادها و مشارکت‌ها آغاز کرد، به طوری که ۱۱ مقصد گردشگری و مشارکت ۲۵۰ شریک از بخش خصوصی و بیش از ۵۰۰ سفر را مشخص کرد.

در همین باره، سلطان جمیل مدیر شعبه آژانس مسافرتی و جهانگردی «رحلة التغییر»، به «الشرق الاوسط» تأکید کرد که رزرواسیون در فرودگاه آبها، یکی از برجسته‌ترین مناطق گردشگری در جنوب پادشاهی، شاهد افزایش در میزان رزرو برای فصل تابستان فعلی است. وی افزود: «همچنین، فرودگاه تبوک (در شمال پادشاهی) و پروازها به جده شاهد رشد بوده‌است».

علاوه بر این، بررسی‌های «الشرق الاوسط» از تقاضای گسترده بازدید از مراکز تجاری سرپوشیده و ازدحام جمعیت در مقابل درب آنها حکایت دارد، به طوری که به گفته کارکنان یکی از مراکز بزرگ در ریاض، این تقاضا «با تابستان قبل از کرونا قابل مقایسه نیست».

آنها با تأکید بر این که استقبال خصوصاً در زمان محدودیت‌ها افزایش یافته‌است، افزودند که در تابستان فعلی شاهد دو برابر شدن تعداد بازدیدکنندگان نسبت به تابستان قبل از کرونا هستیم.

این کارکنان گفتند که فعالیت‌های تفریحی و گردشگری که در ریاض برگزار شد، تعداد بازدیدکنندگان این مجموعه را از خارج از پایتخت افزایش داد.

از سوی دیگر، از مهمترین مولفه‌های گردشگری داخلی در تابستان، تفرجگاه‌ها و کلبه‌های کوهستانی (شَلِه) است که شاهد تقاضای گسترده‌ای برای تفریح و گردشگری داخلی بوده‌است.

نوره العلی مدیر رزرو کلبه‌های «فور دیتیتلز»، به «الشرق الاوسط» تأکید کرد که میزان استقبال در سال جاری بسیار زیاد بود و افزایش تقریبی ۸۰ درصدی، در مقایسه با زمان‌های عادی را ثبت کرده‌ایم. وی ادامه داد: «به ندرت اتفاق می‌افتد که در این تابستان کلبه‌های خالی وجود داشته باشد».

یاسر الشمری مدیر کل اقامتگاه رمکه در شهر حائل - شمال سعودی - در مصاحبه با «الشرق الاوسط» توضیح داد که همزمان با تقاضای زیاد برای استراحتگاه‌ها و اماکن توریستی، خدمات ارائه شده توسط سرمایه گذاران نیز بهبود یافته‌است. وی افزود: «از طرفی دیگر، قیمت این اماکن با بهبود کیفیت به‌طور نسبی افزایش یافته‌است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای