اولین بورسیه تحصیلی سازمان فضایی سعودی اعلام شد

اولین بورسیه تحصیلی سازمان فضایی سعودی اعلام شد

چهارشنبه, 7 ژوئيه, 2021 - 22:30

سازمان فضایی سعودی از آغاز اولین برنامه سعودی برای ارائه بورسیه‌های تحصیلی در خارج از این کشور و در پی آن استخدام در این سازمان خبر داد.

از طریق این بورسیه و با تحصیل در رشته‌های مرتبط با علوم فضایی در ۳۰ دانشگاه برتر در سراسر جهان، فرصت‌های کیفی آموزشی را برای دانشجویان دختر و پسر سعودی فراهم می‌شود.

این اقدام در چارچوب توسعه جامعی است که بخش فضایی در پادشاهی عربی سعودی آن را تجربه می‌کند.

محمد بن سعود التمیمی مدیر عامل سازمان فضایی سعودی، توضیح داد که این برنامه بورس تحصیلی برای دستیابی به رهبری جهانی در علوم فضایی و دستیابی به آرزوهای پادشاهی در این بخش مورد حمایت رهبری است، حمایتی که موجب رونق گرفتن این حوزه شده‌است.

وی با اشاره به فعالیت این سازمان در حوزه‌های مختلف گفت، این فعالیت‌ها برای دستیابی به رهبری جهانی در علوم فضایی، از جمله توسعه سرمایه انسانی، توانمندسازی آنها و اطمینان از در دسترس بودن خروجی‌های ملی توانمند که با نیازهای عملی بخش فضایی در راستای اهداف چشم‌انداز ۲۰۳۰ پادشاهی سازگار باشد.

مدیر عامل سازمان فضایی سعودی اظهار کرد که مرحله اول برنامه بورس تحصیلی شامل دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه فضا در چندین رشته از جمله: مهندسی هوافضا، علوم فضایی و سیاست‌های فضایی است.

وی همچنین اظهار کرد که پذیرش تقاضاها برای برنامه «بورس تحصیلی فضایی» از ۲۵ ژوئیه آغاز می‌شود، به شرط آن که متقاضی تبعه سعودی باشد، رفتار و حسن سابقه مطلوبی داشته باشد و پذیرفته شده مستقیم و بدون قید و شرط در زمینه تخصص‌های فضایی برخوردار باشد یا در دانشگاه‌های مشخص شده با تخصص‌های مورد نیاز تحصیل کرده باشد. رعایت مقررات و شرایط بورس تحصیلی موجود در وزارت آموزش نیز از دیگر شرایط اعلام شده‌است.

 این برنامه شامل مزایای بسیاری است که با پیوستن به یک مأموریت علمی آغاز و با اشتغال در بخش فضایی به پایان می‌رسد که از جمله آنها هزینه‌های تحصیل و ضمانت مالی، به دانشجویان دختر و پسر ارائه می‌شود.

علاوه بر این، بیمه درمانی و بلیط سفر از پادشاهی به مقر مأموریت، و ارائه برنامه‌های راهنمایی با پیگیری دانشجوی بورسیه و ارزیابی پیشرفت تحصیلی وی از دیگر مزایای این بورسیه است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای