گروه «پژوهش و رسانه سعودی» از استراتژی جدید خود رونمایی کرد

گروه «پژوهش و رسانه سعودی» از استراتژی جدید خود رونمایی کرد

یکشنبه, 11 ژوئيه, 2021 - 11:30

گروه پژوهش و رسانه سعودی (SRMG)، شرکت‌کننده در بازار بورس سهام سعودی (تداول)، امروز (یکشنبه)، از استراتژی تحول‌آفرین جدید خود با هدف توسعه و دیجیتالی‌کردن بسترهای رسانه‌ای و خبری و گسترش منطقه‌ای و جهانی رونمایی کرد.

این راهبرد از طریق ایجاد بسترهای جدید، ایجاد شراکت استراتژیک با شرکت‌های جهانی و سرمایه‌گذاری‌های هدفمند و امیدوارکننده به واسطه برنامه‌های متشکل از ۵ محور اصلی نشات می‌گیرد.

این گروه مشارکت‌های موفقی با سازمان‌های برجسته رسانه ای از جمله بلومبرگ و ایندیپندنت داشته‌است.

این گروه که صاحب بیش از ۳۰ بستر رسانه ای از جمله روزنامه «الشرق الاوسط»، «شبکه الشرق»، «بلومبرگ» و «عرب نیوز» است، از حضور گسترده منطقه ای و دامنه جهانی برخوردار است و منبع اصلی اخبار و اطلاعات بیش از ۱۶۵ میلیون خواننده و کاربر از جمله تصمیم گیرندگان، تأثیرگذاران و تبلیغ کنندگان در منطقه و جهان است.

این گروه، تحت هدایت تیم مدیریت جدید، سعی در برقراری ارتباط با تمام اقشار مختلف جامعه به صورت داخلی، منطقه ای و جهانی با توسعه محتوای کیفی و انحصاری برای همگام سازی مسائل محوری معاصر

از طریق سیستم عامل رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف دقیق، معتبر، مبتنی بر فناوری و تعاملی دارد.

این گروه همچنین با توسعه شایستگی‌ها و فن آوری‌ها و پیوند دادن طرف‌های مختلف از طریق رویدادها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها، بخش رسانه را توسعه می‌دهد.


استراتژی این گروه برای تقویت حضور منطقه ای و بین‌المللی و ایجاد فرصت‌های امیدوار کننده برای توسعه، نوآوری و متنوع سازی تجارت، مبتنی بر پنج ستون اصلی کسب و کار است:

- یک، SRMG Media سیستم عامل‌ها، پادکست‌ها و چندرسانه ای‌ها: توسعه و دیجیتالی کردن سیستم عامل‌ها، ایجاد بسترهای جدید و گسترش و انتشار محتوای انحصاری جذاب، معتبر و دقیق.

- دو، SRMG International سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت‌های بین‌المللی: ایجاد یک شبکه جهانی همراه با تقویت سرمایه‌گذاری‌های گروه و ایجاد مشارکت‌های منطقه ای و جهانی و فرصت‌های همکاری به رهبری تیمی از متخصصان رسانه با تجربه جهانی.

- سه، SRMG Think تحقیقات و نظرسنجی‌ها: ارائه بینش منحصر به فرد و تجزیه و تحلیل تخصصی از خاورمیانه و سراسر جهان.

- چهار، SRMG X، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها: زمینه برگزاری رویدادها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها را گسترش می‌دهد و از محتوا و داده‌های سیستم عامل‌های گروه استفاده می‌کند تا فرصت‌های ارتباط شخصی و غنی سازی تجربیات ناشی از دنیای دیجیتال را افزایش دهد.

- پنج، SRMG Labs نوآوری، پذیرش و آموزش: اتخاذ قابلیت‌های نوآوری و دیجیتال برای توسعه بخش رسانه، همگام شدن با پیشرفت فنی سریع در سطح جهان، پذیرفتن ایده‌های خلاقانه در صنعت محتوا و فناوری و کمک به صلاحیت و آموزش نسل جدیدی از روزنامه نگاران، متخصصان رسانه و سازندگان محتوا.
عبدالرحمن ابراهیم الرویتع رئیس هیئت مدیره گروه پژوهش و رسانه سعودی

عبدالرحمن ابراهیم الرویتع رئیس هیئت مدیره گروه پژوهش و رسانه سعودی


به همین مناسبت، عبدالرحمن ابراهیم الرویتع رئیس هیئت مدیره گروه پژوهش و رسانه سعودی گفت: «برای نزدیک به پنج دهه، روزنامه‌ها و نشریات ما مانند (الشرق الاوسط)، (عرب نیوز)، مجله (سیدتی) و سایر سیستم عامل‌ها نقش مهمی در انتقال رویدادها و حوادث منطقه خاورمیانه و پیامدهای آنها در جهان داشته‌اند. امروز، ما همراه با تحکیم نقش منطقه ای خود، با استراتژی جدید و مبتنی بر موقعیت رهبری و تاریخ طولانی و غنی خود در بخش رسانه، حضور خود را در صحنه جهانی تقویت خواهیم کرد».

الرویتع افزود: «ما با ارائه اخبار و اطلاعات مورد اهتمام مخاطبان، در سراسر جهان به آنها قدرت خواهیم داد، این امر مبتنی بر بالاترین استانداردهای دقت، مصداقیت و موضوعیت از طریق سیستم عامل‌های جدید و فرصت‌های مختلف برای همکاری‌های بین‌المللی و همکاری برآمده از استراتژی تحول آفرین است، همچنین با ادامه تعهدمان به ارزش‌های متمرکز بر تنوع و تعادل در تمام بخش‌های این گروه رسانه ای، فرصت‌های امیدوارکننده ای برای ایجاد و ارتقا مهارت‌های نسل جدید روزنامه نگاران و تولیدکنندگان محتوا فراهم خواهیم کرد».
جمانا الراشد مدیرعامل گروه پژوهش و رسانه سعودی


به نوبه خود، جمانا الراشد مدیرعامل گروه پژوهش و رسانه سعودی تأکید کرد که «این گروه محرک اصلی توسعه بخش رسانه و گذار به عصر دیجیتال در پادشاهی عربی سعودی و منطقه خواهد بود. این کار با تمرکز بر روی دیجیتال سازی سیستم عامل‌ها، تهیه و انتشار محتوای کیفی و اختصاصی و گسترش پایگاه خوانندگان، بینندگان و دنبال کنندگان از طریق کانال‌ها و سیستم عامل‌های جدید، به روزنامه نگاران و سازندگان محتوا امکان انتقال اخبار و اطلاعات با محوریت گیرنده و بر اساس داده‌ها و آخرین فن آوری‌ها برای ارتقای سطح رهبری گروه و موقعیت آن به عنوان یک شرکت رسانه ای جهانی را می‌دهد».

الراشد افزود، «استراتژی تحول آفرین فصل جدیدی از موفقیت و نوآوری این گروه است. ما همچنان که در تلاش هستیم تا ارتباطات خود را با مردم افزایش دهیم، خدمات خود را توسعه دهیم و موقعیت پیشرو خود را ایجاد کنیم، ما منتظر چشم‌اندازهای امیدوار کننده ای هستیم که توانایی‌ها، قابلیت‌ها و مشارکت‌های جدید گروه ارائه خواهد داد».

اعلام استراتژی تحول آفرین جدید همزمان با راه اندازی هویت جدید این گروه با تغییر لوگوی آن، علاوه بر راه اندازی وب سایت جدید، مطابق با چشم‌انداز و استراتژی گروه است. این گروه در موقعیت منحصر به فردی برای دسترسی به بازارهای جهانی در حال رشد قرار دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای