قدردانی ملک سلمان از آگاهی و پایبندی حجاج به تدابیر بهداشتی

قدردانی ملک سلمان از آگاهی و پایبندی حجاج به تدابیر بهداشتی

وی گفت: اجرای سیستم حج دیجیتال ایمنی و سلامت زائران را تضمین می‌کند
سه شنبه, 20 ژوئيه, 2021 - 20:30
خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز در حال سخنرانی به مناسبت عید سعید قربان (واس)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، امروز سه‌شنبه، از همراهی کامل زائران حرمین شریفین و تعهد و پایبندی آنها به اقدامات پیشگیرانه قدردانی کرد.

ملک سلمان در سخنرانی خود به مناسبت حلول عید سعید قربان تأکید کرد، تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی در کاهش پیامدهای همه‌گیری کرونا از جمله تلاش برای تزریق بیش از ۲۲ میلیون دوز واکسن کرونا به شهروندان سعودی و مقیمان در کشور با موفقیت روبرو شده‌است.

ملک سلمان افزود: «موفقت کشور در محدود کردن آثار منفی کرونا باعث شد که تعداد بیشتری از زائران در محیطی سالم و ایمن مناسک حج را به‌جای بیاورند».

وی اعلام کرد، پادشاهی عربی سعودی مجموعه‌ای از اقدامات سازمان‌یافته و پیشگیرانه که مطابق با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت است را در مراسم حج امسال به اجرا درآورده است.

وی ادامه داد: «همبستگی کشورهای اسلامی، هیئت‌های مذهبی و اقدامات پیشگیرانه پادشاهی عربی سعودی کمک زیادی در محافظت از زائران حج امسال کرده و از گسترش بیماری جلوگیری کرد».

وی ضمن تبریک عید قربان به همه مسلمانان جهان، از خداوند برای حجاج بیت‌الله الحرام قبولی حج و تندرستی و بازگشت سالم به کشورهایشان را آرزو کرد و برای همه آنها خیر، موفقیت و قبولی طاعات را خواستار شد.

ملک سلمان ضمن دعا برای برچیده شدن بیماری کرونا از جهان، گفت: «ما به خاطر موفقیت بزرگ تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی در کاهش پیامدهای همه‌گیری کرونا از جمله تلاش برای تزریق بیش از ۲۲ میلیون دوز واکسن کرونا به شهروندان سعودی و مقیمان در کشور خدا را شکر می‌کنیم».

وی ادامه داد: «من همراهی کامل زائران حرمین شریفین و تعهد و پایبندی آنها به اقدامات پیشگیرانه را تحسین می‌کنم. یکی از مهم‌ترین نتایج پایبندی به اقدامات پیشگیرانه، این بود که بیش از هفده میلیون نفر طی مدت بیماری همه‌گیر کرونا توانستند از برنامه‌های دولتی استفاده کنند و با آرامش و اطمینان مناسک حج عمره و اقامه نماز در حرمین شریفین را ادا کنند».

ملک سلمان در بخش دیگری از پیام خود اظهار کرد: «خداوند انسان را گرامی داشته و او را به عنوان جانشین خود بر روی زمین تعیین کرده و یکی از اهداف شرع اسلامی را حفظ روح انسان قرار داده‌است».

او با اشاره با چالشی که بیماری کرونا برای برگزاری مراسم حج به وجود آورد، افزود: «به دلیل نگرانی ما در مورد امنیت زائران خانه خدا و برای کمک به روند محدودکردن آثار منفی و جلوگیری از شیوع این همه‌گیری، پادشاهی عربی سعودی مجموعه‌ای از اقدامات سازمان‌یافته و پیشگیرانه که مطابق با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت است را در مراسم حج امسال به اجرا درآورد».

خادم حرمین اظهار کرد که مقامات رسمی سعودی به ارزیابی شرایط بهداشتی ادامه می‌دهند و تمام اقدامات برای حفظ سلامت عمومی را با کمک خداوند متعال انجام خواهند داد.

ملک سلمان در بخش دیگر از پیام خود گفت: «همکاری اسلامی به برگزاری موفقیت‌آمیز موسم حج در سال جاری منجر شده‌است. همبستگی کشورهای اسلامی، هیئت‌های مذهبی و اقدامات پیشگیرانه پادشاهی عربی سعودی کمک زیادی در محافظت از زائران حج امسال کرده و از گسترش بیماری جلوگیری کرد».

خادم حرمین در پایان گفت: «من از فرزندانم که برای تأمین امنیت حجاج تلاش کردند و همچنین از کارگران و داوطلبان در تمام بخش‌های دولتی و خصوصی که در موفقیت برگزاری مناسک حج امسال نقش داشتند، تشکر می‌کنم. از خداوند متعال قبولی طاعات و عبادات حجاح را مسئلت دارم و برای همه برقراری امنیت، ثبات و رفاه را آرزو می‌کنم. عید همه شما مبارک باد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای