حجاج برای رمی جمرات به منی بازگشتند

حجاج برای رمی جمرات به منی بازگشتند

وضعیت سلامتی حجاج «اطمینان بخش» است.. قدردانی «بهداشت جهانی» از برنامه‌های سعودی برای حج
سه شنبه, 20 ژوئيه, 2021 - 00:45
حجاج روز گذشته در عرفات (خبرگزاری فرانسه)

زائران بیت الله الحرام شب گذشته، خروج از مزدلفه و حرکت به سمت مشعر منی را آغاز کردند تا رمی جمرات و فریضه قربانی را ادا کنند.

پس از قربانی حاجی باید حلق کند، یعنی موهای سر خود را بتراشد، یا تقصیر کند، یعنی مقداری از مو و ناخن خود را بچیند. سپس حجاج برای ادای طواف افاضه و سعی به سمت مکه می‌روند.

حاجیان روز گذشته در بیابانی نزدیک شهر مکّه به نام «عرفات» دور هم جمع شدند و همزمان با روز عرفه، لبیک گویان به سوی مسجد نُمره حرکت کرده و نماز ظهر و عصر را در این مسجد اقامه کردند.

وزارت بهداشت سعودی روز گذشته تأکید کرد که وضعیت سلامتی همه زائران اطمینان بخش است و هیچ موردی مبتلا به ویروس کرونا ثبت نشده‌است.

محمد العبدالعالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی، در جریان کنفرانس مطبوعاتی دربارهٔ حج گفت که همه شاخص‌ها تاکنون ایمنی حج و سلامتی زائران را تأیید می‌کنند.

سرهنگ طلال الشلهوب سخنگوی وزارت کشور سعودی نیز اظهار کرد که روند حرکت از منی به عرفات فقط ۴ ساعت طول کشید و با موفقیت به پایان رسید.

به نوبه خود، سازمان بهداشت جهانی اقدامات انجام شده توسط مقامات پادشاهی عربی سعودی برای اطمینان از امنیت زائران را ستود.

 تدروس ادهانوم قبریسوس دبیرکل سازمان جهانی بهداشت جهانی در توییتر گفت: «در حالی که مؤمنان امسال برای انجام حج تمتع جمع می‌شوند، ما از برنامه بهداشت عمومی و اقدامات پادشاهی سعودی برای اطمینان از ایمنی زائران در طی بیماری همه گیر استقبال می‌کنیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای