وزیر خارجه سعودی مذاکرات خود در پاکستان را «بسیار ثمربخش» خواند

وزیر خارجه سعودی مذاکرات خود در پاکستان را «بسیار ثمربخش» خواند

چهارشنبه, 28 ژوئيه, 2021 - 10:30
دیدار وزیر امور خارجه سعودی با همتای پاکستانی‌اش در اسلام‌آباد (واس)

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه سعودی، که به اسلام‌آباد سفر کرده مذاکرات خود با همتای پاکستانی‌اش شاه محمود قریشی را «بسیار ثمربخش» خواند.

شاهزاده فیصل تأکید کرد که دو کشور تمایل مشترک به تقویت روابط دوجانبه به‌خصوص در بخش اقتصاد وسرمایه‌گذاری و فناوری و تشویق بازرگانان دو کشور به حضور در فرصت‌های سرمایه‌گذاری دوجانبه دارند.

وزیر خارجه سعودی دیروز در جریان کنفرانس مطبوعاتی با همتای پاکستانی خود در مقر وزارت امور خارجه در اسلام‌آباد با اشاره به تغییر اقلیم، بر تعهد و تمایل کشورش برای ادامه همکاری با پاکستان تأکید کرد و گفت پاکستان به دنبال اجرای دیدگاه نخست‌وزیر عمران خان در دستیابی به اهداف حفاظت از محیط زیست و فرصت‌های همکاری بین دو کشور در این زمینه است و این امر در چارچوب ابتکارات سعودی سبز و خاورمیانه سبز است که توسط سعودی آغاز شده‌است.

وی با اشاره به سفر عمران خان نخست‌وزیر پاکستان، به ریاض در ماه مه گذشته و توافق وی با سران سعودی دربارهٔ تشکیل شورای عالی هماهنگی سعودی و پاکستان تأکید کرد که هدف از این شورا گسترش روابط دو کشور در همه عرصه‌های ممکن است.

شاهزاده فیصل بن فرحان در سفر خود به اسلام‌آباد همچنین با عارف علوی رئیس‌جمهوری پاکستان، نیز دیدار و روابط دوجانبه و راه‌های گسترش آن و همکاری پاکستان با سعودی در اجرای سند چشم‌انداز پادشاهی ۲۰۳۰ را بررسی کرد.

رئیس‌جمهور پاکستان موفقیت سعودی و رهبری آن را در موسم حج امسال و عاری بودن آن از شیوع ویروس کرونا و سایر بیماری‌های اپیدمی تبریک گفت.

نخست‌وزیر پاکستان نیز در دیدار با شاهزاده فیصل بن فرحان بر اهمیت تقویت شراکت دو کشور و افزایش هماهنگی‌ها میان اسلام‌آباد و ریاض دربارهٔ مسائل منطقه‌ای تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای