مرزهای سعودی به روی گردشگران بازگشایی می‌شود

مرزهای سعودی به روی گردشگران بازگشایی می‌شود

جمعه, 30 ژوئيه, 2021 - 12:15
سعودی ظرف شش ماه، ۴۰۰ هزار ویزای گردشگری صادر کرده‌است (الشرق الاوسط)

پادشاهی عربی سعودی از بازگشایی مرزهای این کشور به روی گردشگران واکسینه شده و رفع تعلیق ورود با ویزای توریستی از یکم ماه آگوست (یکشنبه آینده) خبر داد.

وزارت گردشگری سعودی اظهار کرد که این تصمیم با حفظ اولویت‌های سعودی در ایمنی و سلامت گردشگران، شهروندان و ساکنان با رعایت روش‌های روشن و قابل دسترسی برای همه کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند، همراه است.

مقامات سعودی تأکید کردند که منظور از افراد کاملاً واکسینه، آنهایی هستند که دو دوز از واکسن‌های مورد تأیید در این کشور یعنی «فایزر»، «آسترازنکا» یا «مودرنا» یا این که یک دوز واکسن «جانسون و جانسون» را دریافت کرده باشند و آزمایش پی سی آر آنها طی ۷۲ ساعت از زمان خروج از کشورشان منفی باشد.

وزارت گردشگری سعودی اعلام کرد که گردشگران باید اطلاعات مربوط به دوزهای واکسیناسیون را در یک پورتال اینترنتی ویژه این کار ثبت کنند و داده‌های خود را نیز از طریق یک نرم‌افزار به ثبت رسانند و آن را برای ورود به اماکن عمومی نشان دهند.

در همین رابطه احمد الخطیب وزیر گردشگری سعودی گفت: مجدداً به گردشگران خوشامد می‌گوییم؛ بسیار خوشحالیم که پس از یک دوره توقف ورود گردشگران به علت پیامدهای ویروس کرونا، از گردشگران استقبال می‌کنیم.

الخطیب در ادامه افزود: در طول دوره توقف ورود گردشگران، تلاش‌های خود را روی همکاری مستحکم با شرکایمان در بخش‌های مختلف متمرکز کردیم تا بازگشت امنی تضمین شود که از طریق آن، گردشگران از کاوش در گنجینه‌های گردشگری آن، مقاصد و جاذبه‌های مهم، تجربیات گردشگری منحصر به فرد و آشنایی با فرهنگ سخاوتمندی و مهمان نوازی ویژه جامعه سعودی لذت ببرند.

سعودی در یک تصمیم بی‌سابقه، در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی صدور ویزای توریستی را آغاز و مرزهای خود را به روی گردشگران از کشورهای مختلف جهان باز کرد جایی که ظرف شش ماه، ۴۰۰ هزار ویزا صادر شد، پیش از آن که به دلیل شیوع ویروس کرونا، سفرهای خارجی به حالت تعلیق درآید و همه مرزها و گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی این کشور نیز بسته شوند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای