کارشناسان سعودی: گل ویتنام «درس عبرت» است.. ضرورت احتیاط در مقابل عمان

کارشناسان سعودی: گل ویتنام «درس عبرت» است.. ضرورت احتیاط در مقابل عمان

ناظران: «برد» در مرحله مقدماتی جام جهانی آسیا مهم‌تر از «کیفیت بازی» است
شنبه, 4 سپتامبر, 2021 - 13:15
مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲: کامبک سعودی ماجراجویی ویتنام را خنثی کرد

پیشکسوتان و مربیان سعودی از ستاره‌های سبز خواستند که مراقب باشند و از پیش افتادن ویتنام در ابتدای بازی به عنوان یک درس عبرت در بقیه مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ استفاده کنند.

این کارشناسان همچنین به اتفاق آرا بر لزوم اولویت دادن به «کسب پیروزی و جمع‌آوری امتیاز» در مقابل ارائه سطح فنی و کیفی تأکید کردند.

حمود السلوه مدرس آموزشی رسمی فدراسیون‌های سعودی و فیفا و تحلیلگر فوتبال تأکید کرد که بازی‌های مقدماتی بیشتر بر جمع‌آوری امتیاز و عدم تأکید بر ارائه سطح فنی بالا تمرکز دارد.

وی افزود که نتیجه بازی تیم ملی عمان و پیروزی آن بر ژاپن در توکیو نشان می‌دهد که این بازی‌ها برای هیچ تیمی آسان نخواهد بود.

السلوه بر اهمیت کار در زمینه بالابردن روحیه تیم علاوه بر کار فنی و فیزیکی در مواجهه با عمان تأکید کرد.

یوسف عنبر مربی سابق تیم ملی سعودی نیز به نوبه خود گفت: بازی اول سبزها در برابر ویتنام و نتیجه مثبت به دست آمده، شروع امیدوار کننده ای برای مسابقات مقدماتی است.

وی افزود، کامبک بازیکنان و تبدیل باخت به برد در برابر ویتنام یک درس آموزشی بود، به ویژه اینکه جاه طلبی و امید هواداران سعودی صعود به جام جهانی برای ششمین دوره است.


 نزار عباس بازیکن سابق بین‌المللی نیز اظهار کرد که تیم سعودی در اولین مسابقه، یعنی کسب امتیاز در مقابل یک تیم توسعه یافته، به مهم‌ترین هدف خود دست یافت.

وی در مورد بازی آتی مقابل تیم عمان گفت: «تیم سعودی بسیار تواناست و آمادگی خوبی برای پیروزی دارد و این به منظور کم کردن ارزش تیم عمان نیست، بلکه به دلیل توانایی‌ها و تجربه سعودی است».

حمد الدبیخی بازیکن سابق و تحلیلگر فعلی نیز به نوبه خود گفت که تیم سعودی در بازی با ویتنام به مهمترین چیز یعنی پیروزی دست یافت و در این مرحله برد مهمترین چیز است.

الدبیخی در مورد رویارویی با تیم ملی عمان و دشواری آن گفت: «در منطقه خلیج، سبک فنی فوتبال بسیار شبیه هم است، بنابراین مهم است که تیم ملی سعودی در همه جنبه‌های این بازی حضور داشته باشد. همچنین باید در نظر داشت که این آغاز یک سفر است و نمی‌توان استانداردهایی را بر اساس اولین مسابقه تعیین کرد، زیرا پیروزی عمان بر ژاپن به این معنا نیست که ژاپن قوی‌ترین نامزد صعود نیست، بلکه هر مسابقه باید با توجه به شرایطش بررسی شود».


تیم ملی فوتبال سعودی پنجشنبه شب در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ (گروه B) با نتیجه ۳ بر یک برابر ویتنام به پیروزی رسید.

در نیمه اول ویتنامی‌ها با نتیجه یک بر صفر پیش افتادند، اما سعودی‌ها با گل‌های یاسر الشهرانی، صالح الشهری و سالم الدوسری به پیروزی پر گل رسیدند.

در بازی دیگر این گروه عمان به پیروزی یک بر صفر در خانه ژاپن دست یافت. در دیگر بازی هم‌زمان این گروه استرالیا با ۳ گل چین را شکست داد.

در جدول رده‌بندی گروه B استرالیا، سعودی و عمان با امتیاز مشابه ۳ اول تا سوم هستند. تیم‌های بدون امتیاز ژاپن، ویتنام و چین نیز در رده‌های چهارم تا ششم قرار دارند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای