مقدماتی جام جهانی: سعودی و عمان در پی دومین پیروزی.. دربی عراق و ایران در دوحه

مقدماتی جام جهانی: سعودی و عمان در پی دومین پیروزی.. دربی عراق و ایران در دوحه

رویارویی چین و ژاپن.. امارات و سوریه به دنبال جبران
سه شنبه, 7 سپتامبر, 2021 - 10:45

تیم ملی فوتبال سعودی در چارچوب هفته دوم گروه B مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، امشب سه شنبه (۱۶ شهریور ۱۴۰۰) در مسقط به مصاف تیم ملی عمان می‌رود.

قرار است به اندازه ۳۰ درصد ظرفیت ورزشگاه ۲۷ هزار تماشاگری سلطان قابوس محل برگزاری این بازی به تماشاگران برای حضور در ورزشگاه اجازه داده شود.

دور سوم فوتبال مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا همچنین امشب با دیدار حساس ایران و عراق ادامه می‌یابد.

از سوی دیگر سوریه در دیدار مقابل امارات به دنبال جبران شکست خود در برابر ایران است، این در حالی است که امارات به دنبال کسب اولین پیروزی خود است.

تیم ملی فوتبال سوریه در نخستین دیدار خود در مرحله پایانی با نتیجه یک بر صفر در برابر ملی‌پوشان ایران در تهران شکست خورد.

تیم فوتبال امارات نیز پنجشنبه شب و در جریان رقابت‌های گروه اول، برابر لبنان متوقف شد.

پس از شکست غافلگیرکننده مقابل عمان، حاجیمه موریاسو سرمربی ژاپن تلاش می‌کند تا با شکست دادن چین اوضاع را جبران کند تا آینده خود را تضمین کند.

تیم ملی فوتبال عمان موفق شد با نتیجه یک بر صفر از سد ژاپن بگذرد تا شگفتی نخست مقدماتی جام جهانی قطر رقم بخورد.

استرالیا در هانوی میهمان ویتنام است، ویتنامی که مدافع برجسته خود دو دو مان را به دلیل اخراج در جریان باخت مقابل سعودی در ترکیب نخواهد داشت.

پنجشنبه شب گذشته تیم ملی استرالیا ۳ بر صفر چین را مغلوب کرد. در دیگر بازی نیز تیم ملی سعودی پیروزی ۳ بر یک را برابر ویتنام کسب کرد.

دو تیم برتر هر گروه مستقیماً به جام جهانی راه می‌یابند و تیم‌های سوم این دو گروه با هم بازی می‌کنند و برنده برای حضور در قطر در سال آینده صعود می‌کند.

تیم سعودی در غیاب عبدالله عطیف بازیکن محوری خود که در مصاف ویتنام دچار مصدومیت شدید شد، وارد بازی می‌شود.

انتظار می‌رود رنارد مربی فرانسوی تیم ملی سعودی از بین محمد کنو و علی الحسن یک نفر را جایگزین عطیف کند.

سبزپوشان روی ستارگان زیاد خود حساب ویژه ای باز کرده‌است، از جمله بال‌های خود سلطان الغنام و یاسر شهرانی، علاوه بر عبدالاله المالکی، سلمان فرج و سالم الدوسری. فهد المولد و صالح الشهری در پیشانی خط حمله سبزپوشان تشکیل دهنده امیدهای این تیم هستند.

تیم ملی عمان به رهبری برانکو ایوانکوویچ کروات در تلاش است تا پس از پیروزی روحیه بخش و بزرگی که مقابل ژاپن به دست آورد، پیروزی‌های خود را ادامه دهد.

قرمزهای عمانی بازیکنان برجسته ای دارند که مقدمه آنها فایز الرشیدی دروازه‌بان این تیم قرار دارد که در مقابل ژاپن نمایش خوبی برجای گذاشت.

دیدار امشب دوتیم سومین دیدار آنها در مراحل مقدماتی جام جهانی است، جایی که تیم سبز سعودی و قرمز عمانی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ به مصاف هم رفتند و این دو دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

تیم سعودی تاکنون موفق به کسب پیروزی در ۱۴ بازی (۷۰ درصد از کل مسابقات) شده‌است، در حالی که تیم عمان موفق شد فقط در ۴ مسابقه (۲۰ درصد) پیروز شود. دو بازی نیز به تساوی کشیده‌است.

بازی عراق و ایران، بار دیگر شور و هیجان و رقابت بین «شیرهای بین‌النهرین» و ایران همسایه به میادین فوتبال بازمی‌گردد، ایرانی که اکنون در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد.

 طبق اعلام AFC بازی عراق و ایران به میزبانی استادیوم بین‌المللی خلیفه دوحه ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود. عراق به دلیل وضعیت امنیتی فعلی از میزبانی بازی‌های بین‌المللی محروم شده‌است.

دو تیم در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ دو بار با هم دیدار کردند، عراق اولین بار و همزمان با برپایی تظاهرات مردمی در این کشور در اواسط ماه نوامبر ۲۰۱9 (2-1) در پایتخت اردن به پیروزی رسید.

ادیک ادووکات سرمربی هلندی این تیم به دنبال دستیابی به اولین پیروزی، پس از تعیین خود به عنوان مربی شیرهای رافدین در اوایل ماه آگوست است.

دراگان اسکوچیچ کروات سرمربی ایران نیز منتظر نهمین پیروزی متوالی خود با تیم ملی ایران است.

تیم عراق از حضور برجسته‌ترین عنصر دفاعی خود، یعنی علی عدنان به دلیل مصدومیت زانو در بازی کره جنوبی محروم است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای