کوخاوی: وقتی اسرائیل تصمیم به حمله به ایران بگیرد، برنامه‌های مختلفی خواهیم داشت

کوخاوی: وقتی اسرائیل تصمیم به حمله به ایران بگیرد، برنامه‌های مختلفی خواهیم داشت

سه شنبه, 7 سپتامبر, 2021 - 10:00

آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسراییل گفت که اگر مقامات سیاسی تصمیم به حمله به ایران بگیرند، کشورش تعدادی برنامه احتمالی متنوع خواهد داشت.

کوخاوی در مصاحبه‌ با نشریه «واللا نیوز» ضمن ابراز افتخار به موفقیت حملات اسرائیل در سوریه و دیگر عرصه‌ها، گفت این حملات و دیگر عملیات‌ها، حضور ایران و تسلیحات آن را در جبهه شمالی اسرائیل بسیار تضعیف کرده‌است.

وی تأکید کرد که ارتش اسرائیل در تعدادی از عرصه‌های منطقه فعال است.

بر اساس این مصاحبه، عملیات اسرائیل علیه ایران و نیروهای وابسته به آن در خاورمیانه در چارچوب به اصطلاح «نبرد بین جنگ‌ها» انجام می‌شود، همچنین گاهی به فعالیت‌های مخفی سرویس‌های امنیتی در خارج از مرزهای اسرائیل معروف است.

کوخاوی با بیان اینکه هدف اصلی آنها «حداقلی‌کردن حضور ایران در خاورمیانه، مخصوصاً سوریه است»، اظهار کرد: «البته این عملیات می‌تواند در هرجایی از خاورمیانه انجام شود. این اقدامات می‌تواند علیه حماس یا علیه حزب‌الله و ایرانی‌ها و گاهی علیه سازمان‌های دیگر نیز باشد».

وی افزود که ارتش اسرائیل نه تنها از طریق هوایی - دریایی - زمینی دفاع می‌کند، بلکه از مرزها فراتر رفته و در نقاط عمیق‌تر، ۳۶۰ درجه در سراسر خاورمیانه عمل می‌کند. اما به‌طور کلی، دستاوردها بزرگ هستند و موقعیت استراتژیک کشور اسرائیل بهبود یافته‌است. تا زمانی که تهدیدهایی را که می‌توانستند در اطراف مرزهای شما گسترش یافته باشند، ریشه کن کرده و نابود کنید، وضعیت بهتر خواهد شد.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل افزود: سال آینده به دلیل وجود عرصه‌های زیادی که ارتش اسرائیل در آن فعالیت می‌کند، پر از چالش خواهد بود.

نفتالی بنت  نخست‌وزیر جدید اسرائیل، در جلسه دولت خود گفته‌است که کشورش به ایران اجازه نمی‌دهد به سلاح هسته ای دست یابد.

وی از قدرت‌های بزرگ خواست قبل از بازگشت به توافق هسته ای با تهران «بیدار» شوند.

از سوی دیگر، ایران تأکید کرده‌است که در برابر هرگونه تهدید علیه خاک خود، پاسخی قوی خواهد داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای