سعودی در ورزشگاه جوهره به مصاف ژاپن و چین می‌رود

سعودی در ورزشگاه جوهره به مصاف ژاپن و چین می‌رود

ادامه پیروزی‌های «سبزها».. رقابت سعودی و استرالیا بر سر صدر جدول
چهارشنبه, 8 سپتامبر, 2021 - 21:00

کادر فنی تیم ملی سعودی به مربیگری هروه رنارد فرانسوی ورزشگاه ملک عبدالله شهر جده مشهور به جوهره را برای دو بازی خانگی آینده خود در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انتخاب کرد.

تیم سبزپوش سعودی ۷ اکتبر (۱۵ مهر) در دور سوم مقدماتی به مصاف ژاپن می‌رود و سپس در فاصله پنج روز با دیگر رقیب خود چین دیدار می‌کند.

ملی پوشان سعودی که در نخستین مسابقه خود در مرحله انتخابی جام جهانی به پیروزی ۳ بر یک مقابل ویتنام دست پیدا کرده بودند، شب گذشته در در ورزشگاه سلطان قابوس مهمان تیم ملی عمان بودند که با برد یک بر صفر مقابل این تیم، توانست در رده دوم گروه باقی بماند.

صالح الشهری تنها گل بازی را در دقیقه ۴۲ برای تیم هروه رنارد به ثمر رساند تا سعودی همچون استرالیا ۶ امتیازی شود و به دلیل تفاضل گل در رده دوم بماند.

این گل از روی توپ‌گیری خوب سلمان الفرج، پاس محمد المولد و ضربه تک ضرب الشهری به ثمر رسید. در نیمه دوم شاگردان برانکو ایوانکوویچ برای زدن گل مساوی پیش آمدند و صاحب یک موقعیت عالی هم شدند اما محمد العویس گلر تیم سعودی مانع از گل خوردن تیمش شد.

آخرین مرحله انتخابی جام‌جهانی فوتبال در منطقه آسیا با برتری خانگی یک بر صفر و دشوار کره‌جنوبی مقابل لبنان پیگیری شد.

تیم ملی فوتبال امارات نیز در دومین دیدار خود در انتخابی جام جهانی مقابل سوریه یک بر یک متوقف شد. استرالیا نیز موفق شد با یک گل در برابر ویتنام به برتری برسد.

دور سوم بازی‌های مرحله آخر مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آسیا و در گروه B 7 اکتبر برگزار می‌شود و سعودی با ژاپن، استرالیا با عمان و چین با ویتنام دیدار می‌کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای