حسین فهمی به «الشرق الاوسط»: تهیه‌کنندگان نخواستند تا کارگردان شوم

حسین فهمی به «الشرق الاوسط»: تهیه‌کنندگان نخواستند تا کارگردان شوم

او می‌گوید که «پیج‌های جعلی» او را به «رسانه‌های اجتماعی» سوق داد
شنبه, 11 سپتامبر, 2021 - 07:15

حسین فهمی هنرپیشه بزرگ مصری اعلام کرد که علی‌رغم تحصیلاتم در زمینه کارگردانی در ایالات متحده، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان سینما از تغییر فعالیتم به کارگردانی جلوگیری کردند.

فهمی در مصاحبه با «الشرق الاوسط» گفت: «در آن زمان هیچ‌یک از تهیه‌کنندگان و توزیع کنندگان سینما نمی‌خواستند من فیلم بسازم».

وی افزود: «رمسیس نجیب تهیه‌کننده بزرگ به من گفت که توزیع کنندگان خارجی شما را به عنوان کارگردان نمی‌خواهند، بلکه به عنوان بازیگر می‌خواهند، زیرا فیلم‌ها به نام قهرمان فروخته می‌شوند. شرایط پخش فیلم در مصر این مسئله را ایجاب می‌کرد، البته، من دوست داشتم نام من به عنوان کارگردان مطرح شود، اما تجربیات بازیگران مصری در کارگردانی به اندازه موفقیت آنها مانند بازیگران مثل کمال الشناوی و نور الشریف نبوده‌است».

فهمی پس از سال‌ها تحریم، اخیراً تصمیم گرفت که با دنیای مجازی آشتی و وب سایت و حساب‌های کاربری در فیس بوک، اینستاگرام و توییتر راه اندازی کند.

وی در این باره گفت: «من از چندین صفحه که نام من را در بر می‌گرفت و جعل هویت می‌کرد، شگفت زده شدم و اطلاعات و نظرات نادرستی را پیدا کردم که هرگز آنها را نگفتم، اما به من نسبت داده شده‌است».

این بازیگر قدیمی و سرشناس مصری ادامه داد: «بنابراین تصمیم گرفتم با این اطلاعات مقابله و آنها را تصحیح کنم».

فهمی با سه فیلم جدید به سینما بازمی‌گردد، به طوری که او در انتظار ارائه جدیدترین فیلم خود، یعنی «الکاهن» (کشیش) است.

او با بیان این که که به غیبت طولانی خود در سینما اهمیتی نمی‌دهد، گفت: «من غیبت را بر حضور دائمی ترجیح می‌دهم، و این اعتقادات من از همان ابتدا بوده‌است و من در هیچ زمانی به دنبال کثرت و شهرت نبودم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای