قرارداد مانگا پروداکشنز و MBC برای پخش انیمه «سفر» در shahid VIP

قرارداد مانگا پروداکشنز و MBC برای پخش انیمه «سفر» در shahid VIP

دوشنبه, 13 سپتامبر, 2021 - 22:00

کمپانی مانگا پروداکشنز وابسته به موسسه خیریه مسک محمد بن سلمان و گروه «ام بی سی» قراردادی به منظور پخش انیمه «سفر»، محصول مشترک سعودی و ژاپن در «شاهد VIP» امضا کردند. «شاهد» سرویس استریم ویدیو است که به مشترکان این برنامه اشتراکی خدمات می دهد. انیمه «سفر» با زیر نویس عربی و ژاپنی از اول اکتبر در «شاهد VIP» پخش می شود و مخاطبان می توانند به شیوه دلخواه خود انیمه پرآوازه «سفر» را تماشا کنند. این قرارداد همکاری نتیجه یک سری از پروژه های مشترک و موفق بین مانگا پروداکشنز و گروه «ام بی سی» است.


دکتر عصام بخاری مدیر عامل مانگا پروداکشنز گفت «این برنامه بخشی از روند موفق انیمه «سفر» است که از آغاز اکران آن در سینما درخشید و بازتاب مثبتی در سطح داخل و خارجی داشت. حالا مخاطبان می توانند از طریق «شاهد VIP» از تماشای فیلم لذت ببرند. این فیلم نشان داد که سعودی می تواند محصولات بزرگ سینمایی تولید کند و مخاطبان سعودی و خارجی شیفته تماشای این محتوای اصیل سرگرم کننده هستند. قرارداد همکاری بین مانگا پروداکشنز سرآغاز تولید محصولات مشترک غنی و سرگرم کننده گوناگون بین مانگا پروداکشنز و گروه ام بی سی در آینده خواهد بود».


یاکوب اندرسون رییس گروه محتوا در سرویس استریم ویدیو «شاهد» گفت «ما به منظور حمایت و افزایش تولید محصولات محلی دارای شروط و ویژگی های جهانی با مانگا پروداکشنز همکاری می کنیم و انیمه «سفر» به گنجینه فیلم های ارزشمند محلی «شاهد VIP» اضافه می شود».


اندرسون خاطر نشان کرد «همکاری با مانگا پروداکشنز برای تولید محصولات سینمایی ادامه دارد و هدف ما این است که امکان دسترسی مخاطبان جهان از رده های سنی گوناگون به حکایت ها و داستان ها و میراث و ارزش های منطقه را فراهم کنیم و از این رو آثار سینمایی منحصر به فرد تولید می کنیم».


از سوی دیگر، مهندس عبد العزیز النغموش مدیر توسعه کسب و کارها و مدیر اداره بازاریابی و توزیع مانگا پروداکشنز اظهار کرد «سرویس «شاهد» یکی از سرویس های پیشرو در خاورمیانه است که برای جذب و نمایش آثار سعودی سرگرم کننده و منحصر به فرد تلاش می کنند و پربیننده ترین سرویس در خاورمیانه است. این اولین همکاری بین مانگا پروداکشنز و «شاهد» نیست چون این دو نهاد برای تولید و نمایش انیمه (اساطیر فی قادم الزمان) نیز با هم همکاری داشتند که اثر پربیننده ای بود. پخش انیمه «سفر» در «شاهد» ادامه همین همکاری موفقیت بار با گروه ام بی سی است».


مانگا پروداکشنز پس از اکران انیمه «سفر» قراردادهای گوناگون با موسسات مختلف جهان برای نمایش این محصول امضا کرد و قرارداد همکاری با گروه ام بی سی سنگ بنای موفقیت فعالیت های تولیدی مانگا پروداکشنز به حساب می آیند چون این کمپانی سعودی تولید فیلم برای تبدیل شدن به یک شرکت پیشرو نه تنها در جهان عرب بلکه در سطح بین المللی تلاش می کند.


کارگردانی این اثر بر عهده شینسوکو ساتو کارگردان و فیلمنامه نویس ژاپنی بود. موضوع انیمه «سفر» درباره یک واقعه تاریخی از تمدن های باستان شبه جزیره عرب است که از این طریق برخی ارزش های تاریخی برای تاثیر بر نسل جوان بازگو می شود. انیمه «اساطیر فی قادم الزمان» پیش از «سفر» در «شاهد» پخش شد که بسیار موفق بود. این فیلم درباره گروهی از کودکان بود که با استفاده از قصه های پندآموز مادربزرگ با مشکلات و گرفتاری های پیچیده روبرو می شدند. مادربزرگ برای نوه هایش برخی از قصه های عامیانه شبه جزیره عرب را بازگو می کند تا به آنها برای حل مشکلاتشان کمک کند.


مانگا پروداکشنز، کمپانی تولید فیلم وابسته به موسسه خیریه مسک محمد بن سلمان توجه و اهتمام ویژه ای به حوزه انیمیشن و گیم های الکترونیکی و داستان های تصویری دارد. هدف ترویج و گسترش آثار سازنده و مثبت ریشه دار در فرهنگ و تاریخ شبه جزیره عرب در جهان است که با استفاده از نیروهای خلاق و متخصص و جوان سعودی در تولید محتوا اجرا می شود. انیمه «سفر» برای جوانان نسل کنونی و نسل های بعدی ساخته شده تا آینده روشنی با توجه به پندها و سخنان حکیمانه آبا و اجداد و تاریخ طولانی کشور بسازند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای