گفت‌وگوی سعودی و چک برای تحکیم همکاری و هماهنگی مشترک

گفت‌وگوی سعودی و چک برای تحکیم همکاری و هماهنگی مشترک

فرصت‌های همکاری در پرتو «چشم‌انداز پادشاهی ۲۰۳۰» بررسی شد
پنجشنبه, 16 سپتامبر, 2021 - 09:30

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه سعودی در مقر وزارت خارجه در ریاض با یاکوب کولهانیک وزیر امور خارجه جمهوری چک دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس)، وزرای خارجه دو کشور در این دیدار، روابط دوستی و همکاری مشترک بین دو کشور، تقویت جنبه‌های همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف و راه‌های حمایت و توسعه این روابط به اضافهٔ افزایش هماهنگی مشترک و تحولات منطقه ای و بین‌المللی و تلاش‌های انجام شده در این زمینه را مورد بحث قرار دادند.

همچنین طرفین، فرصت‌های همکاری مشترک در پرتو چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی و تلاش‌های منطقه ای و بین‌المللی سعودی برای حفظ کره زمین و اعلام طرح‌های «سعودی سبز» و «خاورمیانه سبز» از جانب شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را بررسی کردند.

از سوی دیگر، عادل الجبیر وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه و عضو شورای وزیران نیز روز گذشته در مقر این وزارتخانه در ریاض با وزیر امور خارجه چک دیدار کرد.

در این دیدار، جنبه‌های همکاری دوجانبه مشترک بین دو کشور و راه‌های تقویت آن در همه سطوح، علاوه بر تبادل نظر در مورد موضوعات منطقه ای و بین‌المللی مورد علاقه مشترک مورد بحث قرار گرفت.

الجبیر همچنین وزیر خارجه چک و هیئت همراهش را در گذشت و گذار از محله تاریخی الطریف در الدرعیه که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است، همراهی کرد.

در جریان این بازدید، دو طرف مکان‌های تاریخی و میراثی و نمادین محله الطریف در تاریخ دولت سعودی را مورد بررسی قرار دادند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای