تعهد دولت لبنان به برگزاری انتخابات و مذاکره با طلبکاران

تعهد دولت لبنان به برگزاری انتخابات و مذاکره با طلبکاران

دولت میقاتی با صندوق بین‌المللی پول مذاکره می‌کند
پنجشنبه, 16 سپتامبر, 2021 - 00:00

دولت لبنان در پیش‌نویس بیانیه رسمی خود بر از سرگیری مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول و برگزاری انتخابات پارلمانی و انتخابات شهرداری‌ها در موعد مقرر تأکید کرد.

در پیش‌نویس بیانیه وزراتی دولت لبنان بر ازسرگیری مذاکرات صندوق بین‌المللی پول برای موافقت با طرح حمایتی در قالب برنامه نجات کوتاه مدت و میان مدت همزمان با اجرای اصلاحات در همه زمینه‌ها و همچنین مذاکره با طلبکاران جهت توافق بر سر سازوکار ساختار پرداخت بدهی عمومی تصریح شده، به گونه‌ای که به منافع لبنان خدمت کند.

پیش نویس بیانیه امروز تحت عنوان «دولت اراده و امید» به هیئت وزیران ارائه می‌شود و پس برای کسب اعتماد نمایندگان به صحن پارلمان می‌رود.

علاوه بر این دولت متعهد شده بهترین راه برای استفاده از پول کمک‌های خارجی را بیابد و سیاست اصلاح اقتصادی را اجرا کند.

دولت همچنین متعهد می‌شود که وضعیت بخش بانکی را اصلاح، چرخه اقتصادی را احیا و حقوق و وجوه سپرده گذاران را تضمین کند. علاوه بر این، قانون «کنترل سرمایه» و پیگیری اجرای قانون بازیابی وجوه از جرایم فساد را تصویب کند.

از سوی دیگر، دلالان بنزین در بازار سیاه پیش از تصمیم دولت برای لغو یارانه‌ها، فروش سوخت در بازار سیاه در منطقه بعلبک هرمل (شرق لبنان) را افزایش دادند، مسئله ای که ضعف کنترل دولت بر سوخت‌های یارانه ای را نشان داد.

نمایندگی‌های بازار سیاه در تبلیغات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، در دسترس بودن بنزین را با قیمتی بالاتر از قیمت رسمی اعلام می‌کنند.

دیروز، صاحبان سه ایستگاه از روستاهای بعلبک غربی و شرقی آگهی‌هایی برای فروش یک ظرف بنزین (۲۰ لیتری) با قیمت ۲۶۰ هزار پوند در شبکه‌های اجتماعی را منتشر کردند. این در حالی است که قیمت رسمی این ظرف بنزین ۱۳۰ هزار پوند (۸ دلار بر اساس نرخ ارز در بازار سیاه) است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای