خشم یمنی‌ها از «کشتار» حوثی‌ها

خشم یمنی‌ها از «کشتار» حوثی‌ها

شبه‌نظامیان ۹ نفر از جمله یک خردسال را به اتهام «توطئه» در صنعا اعدام کردند
یکشنبه, 19 سپتامبر, 2021 - 00:15

شبه نظامیان حوثی ۹ نفر از استان الحدیده، از جمله یک خردسال را قتل‌عام کردند، به طوری که این گروه روز گذشته این افراد را به اتهام طراحی نقشه قتل صالح الصماد رئیس سابق شورای کودتا در یک میدان عمومی در صنعا را اعدام کرد.

شبه نظامیان حوثی تحت حمایت ایران هشدارهای حقوق بشری را نادیده گرفتند، در حالی که دولت یمن این حادثه را یک «جنایت جنگی تمام عیار» توصیف کرد.

کشتار حوثی‌ها خشم گسترده‌ای را در محافل حقوق بشری یمن برانگیخت به طوری که صدها فعال در شبکه‌های اجتماعی این انتقادات را بیان کردند.

پارلمان عربی ادامه نقض مداوم حقوق بشر از سوی شبه نظامیان تروریست حوثی علیه مردم یمن را محکوم کرد.

پارلمان عربی همچنین بر ضرورت همبستگی بین‌المللی و کار جدی برای «بازداشتن این شبه نظامیان تروریستی که نسبت به قوانین بین‌المللی بی‌تفاوت است» تأکید کرد.

فعالان اجتماعی، گروه حوثی را متهم کردند که با صدور حکم اعدام غیرقانونی، سعی می‌کنند تا مردم را در مناطق تحت کنترل خود بترسانند.

در این میان، سازمان‌های حقوق بشری از جامعه بین‌المللی خواستند تا برای جلوگیری از جنایات شبه نظامیان علیه غیرنظامیان مداخله کنند.

در همین رابطه، معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی در دولت قانونی یمن، پیشتر به شبه نظامیان در مورد اعدام این ۹ نفر هشدار داده بود.

او گفت که حوثی‌ها این افراد را تحت محاکمه نمایشی با اتهامات جعلی در یکی از دادگاه‌های غیرقانونی تحت کنترل خود مجبور به اعتراف کرده‌اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای