سعودی برای مبتکران «هکاتون فضایی» برگزار می‌کند.. به منظور شرکت در «چالش ناسا»

سعودی برای مبتکران «هکاتون فضایی» برگزار می‌کند.. به منظور شرکت در «چالش ناسا»

دوشنبه, 20 سپتامبر, 2021 - 09:45
سعودی این فرصت را برای علاقه مندان فراهم کرده تا این کشور را در بزرگ‌ترین هکاتون برنامه‌های فضایی در جهان نمایندگی کنند (سازمان فضایی سعودی)

سازمان فضایی سعودی روز یکشنبه، علاقه مندان و متخصصان را به ثبت نام برای شرکت در «هکاتون فضایی» دعوت کرده‌است؛ این رویداد بین ۳۰ سپتامبر تا ۲ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.

هدف این رویداد توانمندساختن مبتکران و توسعه دهندگان جهت مشارکت در «چالش بین‌المللی ناسا برای برنامه‌های فضایی» در اوایل ماه آینده و مشارکت در راه حل‌های توسعه ای و نوآورانه برای چالش‌های پیش روی زمین و فضا است.

هکاتون مناسبتی است که در آن برنامه‌نویسان رایانه و افراد دخیل در طراحی نرم‌افزار از جمله طراحان گرافیکی، طراحان رابط و مدیران پروژه‌ها به‌طور فشرده بر روی پروژه‌های نرم‌افزاری با یکدیگر همکاری می‌کنند.

هکاتون‌ها بین یک روز تا یک هفته به طول می‌انجامند و تعدادی از آنها فقط برای اهداف اجتماعی و تحصیلی برگزار می‌شوند.

سازمان فضایی سعودی از طریق پیوستن به «هکاتون»، به دنبال تشکیل تیم‌های مجازی است که از داده‌های ناسا استفاده کنند و با چالش‌هایی روبرو می‌شوند که تنها در یک دوره زمانی حداکثر ۴۸ ساعته برای راه حل‌ها در دسترس خواهد بود. این چالش علاوه بر ایجاد انگیزه برای نوآوری، جوایز مالی دویست هزار ریالی به مقام‌های اول اهدا می‌کند.

سازمان فضایی سعودی به منظور ایجاد آمادگی برای بزرگترین «هکاتون» وِیژه برنامه‌های فضایی، کارگاه‌هایی را برای علاقه مندان به شرکت در «چالش ناسا» از ۱۹ سپتامبر تا ۱ اکتبر برگزار می‌کند.

طی این کارگاه، محمد نفادی توسعه دهنده و برنامه‌نویس، مروری بر چالش، اهداف و سیر آن خواهد داشت و به نمونه‌هایی از برجسته‌ترین راه حل‌های محلی و جهانی قبلی و «چالش‌های ۲۰۲۱» می‌پردازد. در همین حال، محمد الطیار طراح بازی نیز کارگاه آموزشی «طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی» را ارائه می‌دهد.

این رویداد بخشی از مجموعه ای از فعالیت‌های آگاهی بخش است که توسط مقامات برای مشارکت در رویدادها و ابتکاراتی که فرهنگ نوآوری و خلاقیت را در بین اعضای جامعه تقویت می‌کند، اجرا می‌شود.

همچنین از دیگر اهداف این برنامه تشویق به انجام و تطبیق این فرایند در بخش‌های مختلف و بخش فضایی است که به نوبه خود یکی از علوم آینده است و اهمیت فزاینده ای دارد.

ایده «هکاتون» (hackaton) به ایجاد انگیزه در شرکت کنندگان وابسته است تا روش‌ها و راه حل‌های جدیدی را از طریق داده‌های فضایی طراحی کنند.

این ایده به دنبال بهره‌مندی از راه حل‌های به دست آمده در برنامه‌ها، بازی‌ها یا راه حل‌های فنی نوآورانه و دسترسی به «چالش بین‌المللی ناسا»، که طی دو روز در اوایل اکتبر انجام می‌شود.

سالانه ۵ آژانس بین‌المللی فضایی از ۱۵۰ کشور جهان در این چالش شرکت می‌کنند و بیش از ۲۶ هزار شرکت کننده، بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ پروژه ارائه می‌دهند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای