سعودی در روز ملی خود، سبزتر از همیشه

سعودی در روز ملی خود، سبزتر از همیشه

زیباسازی ساختمان‌ها و میادین همراه با طرح‌های جنگل کاری
پنجشنبه, 23 سپتامبر, 2021 - 08:30

ساختمان‌های شهرهای سعودی به پیشواز جشن‌های نود و یکمین سالگرد تأسیس کشور پادشاهی عربی سعودی، قبای سبز بر تن کردند.

این تصویر رنگی از یک رویکرد کیفی نشأت گرفته‌است، جایی که سعودی در فعالیت‌های زیست‌محیطی همچون ابتکار «سعودی سبز» و پروژه‌های دیگری همچون جنگل کاری در ریاض نقش فعالانه دارد.

شهرهای سعودی به جواهری سبز تبدیل شدند که با پرچم‌ها، چراغ‌ها و نقاشی‌های هنری تزئین شده با رنگ پرچم سبز تزئین شدند؛ این یک تصویر اولیه از آینده سبز سعودی است.

این رنگ‌ها با دیدی متفاوت و واقعی، نمایانگر آینده شهرهای سعودی هستند که در طول سال به واسطه طرح «سعودی سبز» سرسبز خواهند بود.


پروژه سعودی سبز، بزرگترین طرح درختکاری در جهان است، به طوری که سعودی قصد دارد تا ۱۰ سال آینده برای بهبود کیفیت هوا در ۴۰ میلیون هکتار از مناطق وسیع بیابانی در قلمرو خود ۱۰ میلیارد اصله درخت بکارد؛ این امر به کاهش طوفان‌های شن، مبارزه با بیابان زایی و کاهش دما کمک می‌کند.

این طرح ابتکاری در راستای طرح «خاورمیانه سبز» است که هدف آن علاوه بر ایجاد محیط پاک و هوای تازه برای ساکنان منطقه، مبارزه با چالش‌های زیست‌محیطی منطقه مانند بیابان زایی، آلودگی هوا و افزایش دماست.


سعودی همچنین خود را برای برگزاری اجلاس ابتکار خاورمیانه سبز در ۲۵ اکتبر آماده می‌کند که در آن رهبران برجسته منطقه و جهان با هدف متحد کردن تلاش‌ها جهت اجرای تعهدات مشترک زیست‌محیطی گرد هم می‌آیند.

این اجلاس همچنین شاهد تشکیل ائتلافی خواهد بود که در مبارزه با تغییرات آب و هوایی در خاورمیانه بی‌سابقه است.


این بستر با هدف ارتقاء سرمایه‌گذاری در زمینه‌های محیط زیست و انتقال دانش برای پاسخگویی به چالش‌های مشترک راه اندازی می‌شود.

همچنین اساس «دیپلماسی آب و هوا» که اراده سیاسی مورد نیاز برای ایجاد تغییرات اساسی را تقویت می‌کند، در آن پایه‌ریزی می‌شود.

این اجلاس شامل فعالیت‌های جانبی از جمله مجمع ابتکار سبز سعودی خواهد بود که تلاش‌های این کشور برای حفاظت از محیط زیست را در حضور رهبران جهانی برجسته می‌کند. این امر منجر به انجام اقدامات مشخص و راه اندازی راه حل‌های ابتکاری می‌شود که به مقابله با تغییرات آب و هوا کمک می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای