تشکیل کابینه جدید در امارات؛ شیوه نوین دولتی اعلام شد

تشکیل کابینه جدید در امارات؛ شیوه نوین دولتی اعلام شد

شیخ مکتوم بن محمد بن راشد به عنوان وزیر دارایی و معاون نخست‌وزیر انتخاب شد
شنبه, 25 سپتامبر, 2021 - 21:15
شیخ محمد بن راشد (وام)

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس امارات، نخست‌وزیر و حاکم دبی، از تشکیل کابینه جدید این کشور خبر داد؛ در طی این تغییرات شیخ مکتوم بن محمد بن راشد به عنوان معاون نخست‌وزیر و وزیر دارایی انتخاب شده‌است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم در توییتی نوشت: «اعلام ترکیب جدید کابینه پس از رایزنی با برادرم محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و تأیید رئیس امارات صورت گرفت».

نخست‌وزیر امارات اعلام کرد این اصلاحات، همراه با تصویب روش جدید کار دولت فدرال برای ۵۰ سال آینده صورت گرفته‌است.

وی افزود: «این اقدام برای تکمیل طرح سابق (چشم‌انداز امارات ۲۰۲۱) که ۱۰ سال پیش تدوین شد، انجام می‌شود».

او با بیان این که امارات متحده عربی امروز با تحقق ۱۰۰ شاخص توسعه در صدر کشورهای جهان است و در ۴۷۰ شاخص دولتی، اقتصادی و فنی پیشتاز در منطقه است، اعلام کرد، «کشورش با جاه طلبی‌های مختلف جهانی وارد این مرحله می‌شود».

حاکم دبی در ادامه نوشت که «دولت جدید از امروز با روش جدیدی کار می‌کند و روی اولویت‌های اعلام شده رئیس حکومت در ۵۰ آینده تمرکز خواهد کرد».

وی گفت: «دولت جدید در مرحله آینده با وجود همه مشکلات و تغییر و تحول سریع آن، با برنامه توسعه ما به منظور تحقق اهداف مرحله آینده، همگام خواهد شد».

با تغییر ترکیب کابینه امارات، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم به عنوان رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع، شیخ مکتوم بن محمد بن راشد آل مکتوم نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دارایی، عبدالله بن سلطان بن عواد النعیمی عضو کابینه و وزیر دادگستری و عبدالرحمن بن العور عضو کابینه و وزیر منابع انسانی و اسکان  انتخاب شدند.

مریم المهیری به عنوان عضو کابینه و وزیر تغییرات اقلیمی و محیط زیست و ادغام پرونده امنیت غذایی و آبی به این وزارتخانه و همچنین عبدالله بن مهیر الکتبی به عنوان وزیر امور شورای عالی فدرال انتخاب شدند.

وی در ادامه، محمد بن هادی الحسینی را به عنوان عضو کابینه و وزیر مشاور دولت در امور مالی معرفی کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای