حمله روسیه به شاخه زیتون ترکیه در شمال سوریه

حمله روسیه به شاخه زیتون ترکیه در شمال سوریه

یکشنبه, 26 سپتامبر, 2021 - 00:15

روسیه، حملات خود به شمال و شمال غرب سوریه را گسترش داد و هواپیماهای آن منطقه «شاخه زیتون» را که ترکیه در حومه حلب ایجاد کرده بود، مورد حمله قرار دادند.

این تحولات در آستانه اجلاس سران دو کشور ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، در سوچی  در چهارشنبه آینده صورت گرفت.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که سه فروند جنگنده روسی صبح شنبه، ۱۳ حمله هوایی به شهر الفوعه و حوالی مناطق الرویحه و عین شیب در حومه ادلب انجام دادند. همچنین دو بار به مناطق دویر الاکراد و السرمانیه در حومه غربی حما حمله کردند.

دیده بان افزود که هواپیماهای جنگی روسیه با پنج حمله هوایی، منطقه «شاخه زیتون» را در حومه عفرین، در شمال غربی حلب، که تحت کنترل ارتش ملی (الجيش الوطنی) تحت حمایت ترکیه است، هدف قرار دادند.

حملات هوایی نقاط نظامی متعلق به جناح «الجبهه الشامیه» تحت حمایت ترکیه در مناطق باصوفان و باصالحیه در شراوا، در جنوب غربی عفرین را هدف قرار داد.

دیده بان اضافه کرد که تعداد حملات هوایی روسیه از ابتدای ماه جاری (سپتامبر) تاکنون به ۲۰۰ مورد رسیده‌است، این حملات منطقه (پوتین و اردوغان)، یا آنچه به عنوان منطقه «تنش زدایی» شناخته می‌شود، و منطقه «شاخه زیتون» در شمال و شمال غرب سوریه را هدف قرار داده است.

از سوی دیگر، نیروهای رژیم سوریه با همراهی پلیس نظامی روسیه روز شنبه وارد شهر سحم الجولان در حوض الیرموک در حومه غربی درعا شدند.

این نیروها در ابتدا استفاده از «نقشه روسیه» در «مثلث الموت» در جنوب را عملی و در یکی از مدارس شهر سحم الجولان، مرکزی را برای حل و فصل وضعیت افراد تحت پیگرد در منطقه ایجاد کردند.

این امر پس از توافق شیوخ حوض الیرموک و کمیته مرکزی مذاکره در حومه غربی درعا با کمیته امنیتی رژیم در درعا و طرف روسی در روز پنجشنبه گذشته حاصل شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای