نمایشگاه اکسپو دبی افتتاح شد

نمایشگاه اکسپو دبی افتتاح شد

با مشارکت گروهی از هنرمندان بین‌المللی و عرب و مجموعه ای از اقدامات پیشگیرانه
جمعه, 1 اکتبر, 2021 - 08:00

بزرگترین نمایشگاه جهانی دبی یا «اکسپو - ۲۰۲۰»، شامگاه پنجشنبه (۸ مهر، ۳۰ سپتامبر) با شعار «ارتباط مغزها و ساخت آینده» و با حضور ۱۹۲ کشور جهان افتتاح شد.

این نمایشگاه طی مراسمی بزرگ با استفاده از وسایل فنی و نمایش‌های بصری در میدان الوصل افتتاح شد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نائب رئیس امارات، رئیس شورای وزیران و حاکم دبی در مراسم گشایش نمایشگاه گفت که کشورش با افتتاح «اکسپو ۲۰۲۰ دبی»، با حضور ۱۹۲ کشور از فرهنگ‌ها، تجربیات و تاریخ متنوع، میزبان یک لحظه استثنایی تاریخی است.


شیخ محمد بن راشد در حضور شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی افزود که «نمایشگاه ۲۰۲۰ دبی» یک انگیزه قوی برای روند بهبود جهانی برای دوران پس از کووید -۱۹ است.

اکسپو ۲۰۲۰ دبی امروز جمعه به‌طور رسمی با حضور بازدیدکنندگان فعالیت‌های آن آغاز می‌شود و تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.


این نمایشگاه که با مشارکت مجموعه ای از ستارگان هنر و موسیقی در امارات و جهان گشایش یافته، در زمینی به مساحت ۴۳۸ هکتار ساخته شده‌است.

برگزارکنندگان «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» گفتند که این مراسم در سراسر جهان پخش می‌شود و توسط هنرمند سعودی محمد عبده، هنرمندان اماراتی احلام و حسین الجسمی، سفیر «اکسپو ۲۰۲۰ دبی»، ستاره جوان اماراتی الماس و خواننده لبنانی-آمریکایی میساء قرعه برپا می‌شود.


آندره بوچلی خواننده اپرا، الی گولدینگ خواننده و ترانه‌سرای بریتانیایی، لانگ لانگ پیانیست چینی، آنجلیک کیدجو برنده چهار بار جایزه گرمی، و آندرا دی بازیگر، خواننده و ترانه‌سرا برنده جایزه گلدن گلوب از دیگر مهمانان بین‌المللی شرکت کننده در این مراسم هستند.

برگزارکنندگان رویداد تأکید کردند که این «نمایشگاه ۲۰۲۰ دبی» در سایه اقدامات پیشگیرانه و تدابیر احتیاطی یکپارچه در برابر همه‌گیری کرونا برگزار می‌شود.


بر این اساس، حدود ۳۰ هزار داوطلب در عملیات سازماندهی در نمایشگاه جهانی شرکت می‌کنند، جایی که شهروندان اماراتی ۶۱ درصد داوطلبان بین ۱۸ تا ۲۴ سال را تشکیل می‌دهند.

برگزارکنندگان گفتند که داوطلبان در اکسپو ۲۰۲۰ نقشی محوری در استقبال و کمک به نمایش ایده‌ها و فرهنگ‌ها از سراسر جهان با شروع بزرگترین رویداد جهانی خواهند داشت.

داوطلبان همچنین به مدیریت تعداد زیادی از تجربیات، رویدادهای متنوع و بحث‌های جهانی به مدت ۱۸۲ روز کمک می‌کنند.
​​​​​​پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای