یمن خواستار طرح «جامع» سازمان ملل برای حل بحران شد

یمن خواستار طرح «جامع» سازمان ملل برای حل بحران شد

سه شنبه, 5 اکتبر, 2021 - 10:15
معاون رئیس‌جمهور یمن در دیدار با نماینده سازمان ملل در یمن (خبرگزاری سبأ)

مقامات دولت قانونی یمن از هانس گروندبرگ نماینده جدید سازمان ملل در یمن، خواستند تا برنامه ای جامع برای حل مناقشه در یمن اتخاذ کند.

علی محسن الاحمر معاون رئیس‌جمهور یمن، در دیدار خود با گروندبرگ در ریاض تأکید کرد که جنگ مشروعیت، دفاعی است و بر اساس پایبندی به گزینه صلح بر اساس سه مرجع تعیین شده و همچنین تعامل مثبت با تلاش‌های بین‌المللی و ابتکارات مختلف صلح، که آخرین آنها ابتکار سعودی است.

الاحمر اظهار کرد که نقش مبرم بین‌المللی همچنان در حد انتظار نیست. وی افزود که قربانیان تروریسم حوثی به نقش بین‌المللی قوی تر و جدی تری چشم دوخته‌اند.

احمد بن داغر رئیس شورای یمن نیز در دیدار خود با نماینده سازمان ملل متحد گفت: دولت مشروع در یمن هنوز معتقد است که دستیابی به یک راه حل عادلانه و جامع نمی‌تواند خارج از چارچوب سه مرجع ایجاد شود.

وی هشدار داد که استفاده از زور، هدف قرار دادن غیرنظامیان در مأرب و تلاش برای پیشروی با خشونت شبه نظامیان حوثی تنها به دستاوردهای کوچک و موقتی برای حوثی‌ها می‌انجامد.

بن داغر ابراز امیدواری کرد که نماینده سازمان ملل متحد طرحی جامع با تمرکز بر مسائل اصلی درگیری خونین در یمن اتخاذ کند که نظام جمهوری یمن، وحدت، امنیت، ثبات و حاکمیت آن را حفظ می‌کند و نجات آن را از آثار و پیامدهای جنگ تسریع می‌بخشد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای