دولت سعودی محتوای نامه بایدن به ملک سلمان را بررسی کرد

دولت سعودی محتوای نامه بایدن به ملک سلمان را بررسی کرد

توافقنامه سعودی و عراق برای حذف مالیات مضاعف تصویب شد
چهارشنبه, 6 اکتبر, 2021 - 08:15
خادم حرمین شریفین در حال ریاست جلسه ویدیویی شورای وزیران (واس)

شورای وزیران سعودی توافقنامه دولت این کشور با دولت عراق برای اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بر درآمد و سرمایه و جلوگیری از فرار مالیاتی تصویب کرد.

جلسه شورای وزیران که از طریق تماس تصویری به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز برگزار شد، همچنین،  با اشاره به تماس سران سعودی و عمان، از پادشاهی عمان در تلاش‌های آن برای مقابله با پیامدهای طوفان شاهین اعلام حمایت و همبستگی کرد.

اعضای هیئت دولت در ادامه ضمن بررسی نامه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به ملک سلمان در راستای تقویت روابط تاریخی بین دو کشور، این روابط را زمینه ساز ثبات، امنیت و رفاه اقتصادی خاورمیانه دانستند و برای ادامه کار مشترک در زمینه‌های مختلف آرزوی موفقیت کرد.

شورای وزیران همچنین بیانیه اولیه بودجه عمومی دولت برای سال مالی 2022 میلادی را بررسی کرد. این گزارش اولیه، شامل ویژگی‌های اصلی تحولات عملکرد منابع مالی عمومی در طول سال 2021 میلادی و مهم‌ترین اهداف مالی و برآورد شاخص‌های اقتصادی برای سال 2022 میلادی در میان‌مدت است، همچنین این گزارش، ابتکارات و برنامه‌هایی که سال آینده در چارچوب «چشم‌انداز سعودی 2030» اجرا می‌شود، در بر می‌گیرد.

ماجد بن عبدالله القصبی سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی به خبرگزاری رسمی سعودی گفت که این شورا تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه بخش گردشگری و افزایش درصد مشارکت آن در تولید داخلی به ویژه با توجه به کار بر روی توسعه بسیاری از مقاصد گردشگری با افق جهانی در مناطق مختلف پادشاهی را پیگیری کرده است.

شورای وزیران در ادامه به تعدادی از فعالیت‌ها و رویدادهایی که در طول هفته در سعودی برگزار شد، پرداخت و بر تمایل پادشاهی برای توسعه روابط موجود با گروه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای