سعودی و امارات در پی غلبه بر ژاپن و ایران

سعودی و امارات در پی غلبه بر ژاپن و ایران

در چارچوب رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲
پنجشنبه, 7 اکتبر, 2021 - 12:30

تیم ملی فوتبال سعودی در یکی از حساس‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های هفته سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در آسیا امشب (پنج شنبه ۱۵ مهر) در ورزشگاه ملک عبدالله (الجوهره) در شهر جده از ژاپن پذیرایی می‌کند.

سبزهای سعودی در خانه و در میان تماشاگران خود امیدوارند با غلبه بر سامورایی‌ها رکورد ۱۰۰ درصدی خود در بردها را حفظ کنند.

وزارت ورزش سعودی اعلام کرد دیدار برابر ژاپن که در ورزشگاه ملک عبدالله برگزار خواهد شد با ظرفیت کامل تماشاگران خواهد بود.

فدراسیون فوتبال سعودی در فصل جاری به همه باشگاه‌ها اجازه داد که از ۶۰ درصد ظرفیت ورزشگاه‌های خود برای هواداران بهره گیرند و این در حالی است که ورزش ورزش سعودی اجازه داد که دیدار برابر ژاپن استثنائاً با ظرفیت ۱۰۰ درصد حضور تماشاگران برگزار شود.

ظرفیت ورزشگاه ملک عبدالله در جده ۶۲ هزار نفر است و به این ترتیب ورزشگاه در بازی حساس برابر ژاپن پر خواهد شد و این برای نخستین بار بعد از شیوع کرونا در سعودی است که یک ورزشگاه پر از تماشاگر خواهد شد.

تیم ملی فوتبال سعودی در جدول گروه B مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا به همراه استرالیا ۶ امتیازی است و به دلیل تفاضل گل پس از استرالیا در جایگاه دوم و ژاپن با سه امتیاز در رده سوم قرار دارد.

تیم سعودی با تکیه بر پیروزی‌های خود در دورهای اول و دوم مقابل ویتنام و عمان وارد این دیدار می‌شود، به طوری که مقابل ویتنام در ریاض با نتیجه ۳–۱ و مقابل عمان در مسقط ۱–۰ پیروز شد.

سبزهای سعودی در این دیدار غائبانی از جمله سالم الدوسری ستاره الهلال به دلیل مصدومیت دارد. هروه رنارد سرمربی فرانسوی تیم ملی سعودی، چندین گزینه برای جایگزین در اختیار دارد، او برای همین منظور عبدالرحمن العبود ستاره تیم الاتحاد را دعوت کرد و انتظار می‌رود العبود جایگزین مورد انتظار الدوسری در این مسابقه باشد، اگرچه فهرست الاخضر دارای نام‌های دیگری مانند عبدالرحمن غریب، ایمن یحیی و محمد الکویکبی است.

از دیگر غائبان این دیدار عبدالله عطیف پس از مصدومیت او در مقابل ویتنام است، جایی که انتظار می‌رود محمد کنو جانشین وی شود.

تیم ملی سعودی خاطرات مثبتی را از رویارویی با همتای ژاپنی خود در شهر جده دارد، جایی که از مجموع ۱۴ بازی بین دو تیم، دوبار در جده با همتای ژاپنی خود دیدار کرد و در هر دو مسابقه که در جده برگزار شد، پیروز شده‌است.

از سوی دیگر، تیم ملی فوتبال امارات در سومین رویارویی خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، شامگاه پنجشنبه (۷ اکتبر) در دوبی به امید کسب برد تاریخی به دیدار ایران می‌رود.

تیم ملی امارات و تیم ملی ایران تاکنون ۱۴ بار در مقابل یکدیگر به صورت رسمی و دوستانه قرار گرفته‌اند. حاصل این ۱۴ بازی، ۱۰ پیروزی برای تیم ایران و ۴ تساوی بوده‌است.

دیدار پانزدهم بین دو تیم در حالی برگزار می‌شود که تا قبل از این بازی، امارات با دو تساوی مقابل سوریه و لبنان، با دو امتیاز در رتبه سوم گروه A جای گرفته‌است و تیم ملی ایران با دو پیروزی برابر سوریه و عراق با ۶ امتیاز در صدرجدول قرار دارد.

امارات در خانه و با حمایت هواداران خود با امید بیشتری برای کسب برد وارد ورزشگاه می‌شود. به طوری که با تصمیم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال امارات میزان حضور تماشاگران از ۶۰ به ۸۰ درصد ظرفیت ورزشگاه رسید.

در بقیه دیدارها، عمان به مصاف استرالیا می‌رود و چین با ویتنام دیدار می‌کند. عراق در دوحه از لبنان میزبانی می‌کند و سوریه میهمان تیم ملی کره جنوبی خواهد بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای