«آرسینو»؛ پلتفرمی برای عرضه محصولات سنتی مصر در اروپا

«آرسینو»؛ پلتفرمی برای عرضه محصولات سنتی مصر در اروپا

پنجشنبه, 7 اکتبر, 2021 - 14:00

محصولات سنتی نسل های مدرن را به خود جذب می کند. شاید جوانان این دوره و زمانه از طریق اصالت گرایی به دنبال وسیله ای برای مقابله با مشکلات آینده نامعلوم خود پس از کرونا می گردند. بازار صنایع دستی و محصولات سنتی در دوره رکود اقتصادی کرونا داغ شد و مهاجران به فکر افتادند تا در میراث آبا و اجدادی سرمایه گذاری کنند و گوشه هایی از تمدن کشورشان را به نمایش بگذارند. ساره عرب از مصر یکی از همین افراد است که کارش در حوزه بانکداری را ترک کرد تا پلی بین تمدن باستان مصر و اروپایی ها ایجاد کند.

ساره عرب حدود یک سال پیش پلتفرم «آرسینو» در فضای مجازی را به منظور عرضه محصولات سنتی و صنایع دستی مصر در اروپا به خصوص در آلمان راه اندازی کرد.

این جوان مصری در گفتگو با «الشرق الاوسط» از اهمیت فرهنگی و تاریخی و حسن میهن دوستی و فاصله گیری از کاسبی گفت «بیش از ۹ سال در بخش اقتصادی یعنی بانکداری کار کردم اما سرانجام به این نتیجه رسیدم که ما نسل جوان مسئولیت اجتماعی و ملی داریم. بخشی از جوانان مهاجرت کرده اند اما کشور خود را فراموش نکرده اند. تصمیم گرفتم که با تجربه ای که دارم وارد بازاریابی و فعالیت اقتصادی در راستای تبلیغ و ترویج گنجینه های صنایع دستی مصر و محصولات سنتی کشور شوم چون خیلی از آنها که به روش های مدرن بازاریابی نمی کنند در معرض زوال قرار دارند».

ساره عرب در ادامه افزود «در آلمان که مستقر شدم فهمیدم که اروپایی ها چقدر از محصولات سنتی مصر استقبال می کنند».

بدین ترتیب تجربه و سابقه و میهن دوستی دست به دست هم دادند و پلتفرم آرسینو به منظور ایجاد پلی برای معرفی تمدن مصر ایجاد شد. این پلتفرم یکی از ابزارهای جلوگیری از نابودی صنایع دستی مصر شده است.

او درباره این پلتفرم مصری – آلمانی اظهار کرد «محصولات بی هویت در این پلتفرم نداریم بلکه فرهنگ مصری معرفی می کنیم. تمامی محصولات و قطعات و کالاها زیر نویس درباره صنعت مربوطه و پیشینه و فرهنگ خود دارند. تاریخ غنی مصر پر از داستان های گوناگون و رمز و راز است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای