«سرمایه‌گذاری سعودی» باشگاه نیوکاسل را خرید

«سرمایه‌گذاری سعودی» باشگاه نیوکاسل را خرید

دومین باشگاه انگلیسی تحت مالکیت سعودی.. استقبال گسترده طرفداران 
جمعه, 8 اکتبر, 2021 - 10:30
جشن طرفداران باشگاه نیوکاسل بعد از تائید انتقال مالکیت باشگاه به صندوق سرمایه‌گذاری سعودی.. در حاشیه تصویر، عکس یاسر الرمیان (AP - الشرق الاوسط)

لیگ برتر فوتبال انگلستان (لیگ جزیره)، خرید باشگاه نیوکاسل یونایتد توسط صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی سعودی را تائید کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی سعودی قرار است ۸۰ درصد از بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری این قرارداد را تأمین کند. 

بر این اساس، یاسر الرمیان مدیر صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی سعودی به عنوان رئیس غیر اجرایی (غیر موظف) در هیأت مدیره باشگاه نیوکاسل تعیین شده است. همچنین آماندا استاولی مدیر اجرایی و جیمی روبن عضو هیئت مدیره باشگاه انتخاب شدند.

اقدام برای تحت مالکیت درآوردن این باشگاه در راستای سیاست‌های صندوق با محوریت بخش‌های اصلی همچون ورزش و سرگرمی است. این صندوق مصمم است تا ضمن اولویت‌دادن به امکانات، تاریخ و دستاوردهای باشگاه، همه توانمندی‌ها و تجربه خود را برای موفقیت نیوکاسل بسیج کند تا از آن تیمی برای رقابت بر سر جام‌های بزرگ بسازد.

بدین ترتیب، باشگاه نیوکاسل بعد از باشگاه شفیلد یونایتد دومین تیم لیگ جزیره است که مالکیت آن در دست سعودی‌هاست. مدیر شفیلد یونایتد شاهزاده عبدالله بن مساعد است.

تیم نیوکاسل از ابتدای لیگ امسال جزیره، در هفت بازی موفق به کسب پیروزی نشده (۴ باخت و ۳ تساوی) و در جایگاه دوم از پایین جدول رده‌بندی رقابت‌ها قرار دارد.

طرفداران نیوکاسل از این معامله خوشحال هستند و بر این باورند با فروش باشگاه از سوی مایک اشلی به مالکان جدید سعودی، این باشگاه به روزهای اوج خود با خواهد گشت.

طرفداران این باشگاه معتقدند که مالک فعلی با عدم سرمایه گذاری و بلندپروازی این باشگاه را دچار مشکل کرده است. 

نظرسنجی کانون هواداران نیوکاسل نیز نشان داد که ۹۳.۸ درصد از هواداران باشگاه موافق این نقل و انتقال هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای