حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه غیرنظامی در جازان

حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه غیرنظامی در جازان

مسافران و کارگران آسیب‌های جزئی دیدند.. ائتلاف تهدید کرد
شنبه, 9 اکتبر, 2021 - 09:00
انهدام یک پهپاد انفجاری که تلاش داشت غیرنظامیان در فرودگاه جازان را هدف قرار دهد (الشرق الاوسط)

پنج غیرنظامی از مسافران و کارمندان فرودگاه ملک عبدالله در جازان (جنوب سعودی) شامگاه دیروز جمعه، در پی حمله هواپیمای بدون سرنشین بمب‌گذاری‌شده حوثی‌ها آسیب دیدند.

ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن تأکید کرد که با منشأ حمله برخورد خواهد شد. این ائتلاف در بیانیه‌ای این حمله را «تلاش بیهوده» برای هدف قراردادن غیرنظامیان در فرودگاه‌های غیرنظامی توصیف کرد.

ائتلاف تاکید کرد که اقدامات عملیاتی برای حفاظت از غیرنظامیان مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قوانین عرفی آن اتخاذ می‌شود.

سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف گفت که فرودگاه ملک عبدالله در جازان محل تردد هزاران مسافر غیرنظامی، شهروندان و افراد مقیم از ملیت‌های مختلف است.

منابع محلی با تاکید بر اینکه فرودگاه جازان مدنی است و کاربرد نظامی ندارد، از احتمال افزایش تعداد زخمی‌ها خبر دادند.

علاوه بر این، دیپلماسی سعودی و عربی در شورای حقوق بشر موفق شد از یمن در برابر آنچه منابع دیپلماتیک «سیاسی‌سازی پرونده حقوق بشر‌ نامیده‌اند، صیانت کند.

شورای حقوق بشر به پایان کار هیئت کارشناسان خود که دولت یمن و فعالان حقوق بشر یمن آن را متهم به عدم بی‌طرفی کردند، رای داد.

احمد عرمان وزیر امور حقوقی و حقوق بشر یمن به «الشرق الاوسط» گفت: «رای شورای حقوق بشر مبنی بر عدم تمدید فعالیت گروه بین‌المللی متخصصان پیامی روشن به شبه‌نظامیان حوثی ارسال کرد که جامعه بین‌المللی از جنایات حوثی‌ها آگاه است. همچنین جهان اذعان دارد که این تیم جانبداری و غیرحرفه‌ای بودن خود را در طول سال‌های فعالیت خود در یمن ثابت کرده است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای