درگیری بین نیروهای وزارت دفاع و وزارت کشور در طرابلس

درگیری بین نیروهای وزارت دفاع و وزارت کشور در طرابلس

سازمان ملل از توافق لیبی‌ها بر سر اخراج «مزدوران» استقبال کرد
یکشنبه, 10 اکتبر, 2021 - 00:15
نیروهای امنیتی دولت وحدت ملی در طرابلس (رویترز)

درگیری‌های خشونت‌آمیز در جاده فرودگاه طرابلس پایتخت لیبی بین گروه‌های مسلح وابسته به وزارت دفاع و کشور در دولت وحدت ملی به ریاست عبدالحمید الدبیبه، تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.

این درگیری‌ها با سلاح‌های متوسط ​​و سبک بین «تیپ 301» وابسته به شهر مصراته، وزارت دفاع در دولت وحدت ملی و دیگر نیروهای وابسته به وزارت کشور و اداره امنیت طرابلس رخ داد.

«نیروی پشتیبانی شهرستان‌ها» در مناطق تحت نظر وزارت کشور گفت که مقر آن در اواخر شامگاه دیروز، در پی تلاش برای آزادکردن یک باند مسلح دربند مورد حمله قرار گرفت.

مهاجمان سعی کردند به مقر نیروی پشتیبانی حمله کنند که این منجر به کشته شدن برخی از نیروها، از جمله یک افسر با درجه سروان شد، این در حالی است که مقامات حکومت انتقالی سکوت اختیار کردند.

در همین حال، ریچارد نورلند فرستاده ویژه و سفیر ایالات متحده در لیبی، نتایج جلسات کمیته نظامی مشترک (5 + 5) در ژنو که به تصویب یک برنامه عملیاتی برای خروج همه «مزدوران»، جنگجویان خارجی و نیروهای خارجی از خاک لیبی انجامید، استقبال کرد.

یان کوبیش رئیس هیئت پشتیبانی سازمان ملل متحد در لیبی، نیز از امضای طرح عملیاتی کمیته نظامی برای خروج تدریجی، متوازن و همزمان «مزدوران»، جنگجویان خارجی و نیروهای خارجی از خاک لیبی استقبال کرد. وی این تصمیم را «یکی دیگر از دستاوردهای کمیته مشترک» توصیف کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای