سعودی خواستار حساب‌کشی از شبه‌نظامیان حوثی شد

سعودی خواستار حساب‌کشی از شبه‌نظامیان حوثی شد

در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل
یکشنبه, 10 اکتبر, 2021 - 00:15
 عبدالله المعلمی نماینده دائم سعودی در سازمان ملل متحد (الشرق الاوسط)

سعودی روز گذشته (شنبه)، در پی حملات مداوم شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران علیه غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی در پادشاهی عربی، از سازمان ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل خواست تا شبه‌نظامیان حوثی را مطابق قوانین بین‌المللی پاسخگو کند.

عبدالله المعلمی نماینده دائم پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل متحد، در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل تأکید کرد که پادشاهی از هیچ تلاشی برای انجام همه اقدامات لازم برای حفاظت از سرزمین‌های خود و حفظ امنیت شهروندان و ساکنان آن، مطابق با تعهدات خود براساس قوانین بین‌المللی دریغ نخواهد کرد.

وی گفت: «در مورد نامه‌ام در تاریخ 8 اکتبر 2021، من درباره ادامه حملات تروریستی توسط شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران علیه غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی در پادشاهی می‌نویسم».

وی افزود: «در 8 اکتبر 2021، یک پرتابه خصمانه بر روی فرودگاه ملک عبدالله در جازان، در نتیجه تلاش برای هدف قرار دادن فرودگاه با یک هواپیمای بدون سرنشین بمب‌گذاری‌شده، سقوط کرد».

وی اضافه کرد که «این تلاش خصمانه علاوه بر ایجاد خسارت مادی به فرودگاه، منجر به زخمی‌شدن 10 مسافر غیرنظامی و کارکنان فرودگاه از ملیت‌های مختلف (شش سعودی، سه بنگلادشی و یک سودانی) شد».

المعلمی بار دیگر تاکید کرد که هدف قرار دادن عمدی زیرساخت‌های غیرنظامی و تهدید غیرنظامیان بی‌گناه می‌تواند یک جنایت جنگی محسوب شود، بنابراین، شبه‌نظامیان حوثی باید مطابق قوانین بین‌المللی پاسخگو باشند.

وی گفت: «همانطور که در پیام‌های قبلی خود اشاره کردم، واضح است که عدم وجود اقدامات کافی و دقیق توسط جامعه بین‌المللی، به ویژه شورای امنیت، ممکن است پیام اشتباهی به حوثی‌ها ارسال کند تا به اقدامات تروریستی خود در منطقه ادامه دهند».

المعلمی تأكيد كرد كه اهميت فوق العاده‌ای دارد كه شورای امنيت، به منظور جلوگیری از تهدیدهای حوثی‌ها علیه صلح و امنیت بین‌المللی قبل از آن که دیر شود، مسئوليت خود را در قبال شبه‌نظاميان حوثی، تأمين‌كنندگان تسليحات آنها و منابع تامين كننده اقدامات تروريستی آنها بر عهده بگيرد.

وی در پایان خواستار انتشار این نامه به عنوان سند رسمی شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای