همبستگی گسترده با سعودی در برابر تجاوز حوثی‌ها

همبستگی گسترده با سعودی در برابر تجاوز حوثی‌ها

واشنگتن محکوم کرد.. ریاض از شورای امنیت خواست تا به مسئولیت خود عمل کند
یکشنبه, 10 اکتبر, 2021 - 01:15
شاهزاده محمد بن عبدالعزیز امیر منطقه جازان، روز گذشته هنگام دیدار با مجروحان حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه ملک عبدالله در جازان (واس)

کشورها و سازمان‌های بین‌المللی همبستگی خود را با پادشاهی عربی سعودی در برابر تجاوز حوثی‌ها اعلام کردند، حمله‌ای که روز گذشته (شنبه) توسط دو پهپاد انفجاری به فرودگاه ملک عبدالله در جازان انجام و منجر به زخمی‌شدن 10 تن شد.

سفارت آمریکا در سعودی در توئیتی در توئیتر خود نوشت: «حمله حوثی‌ها به جازان در شب گذشته منجر به مجروحیت بسیاری از غیرنظامیان شد. با هر حمله جدیدی، حوثی‌ها شواهد جدیدی ارائه می‌دهند که نشان می‌دهد آنها علاقه‌ای به صلح ندارند. ما این حملات را محکوم می‌کنیم و از حوثی‌ها می‌خواهیم که این خشونت‌های نفرت‌انگیز را متوقف کرده و در مذاکرات تحت رهبری سازمان ملل برای پایان‌دادن به درگیری شرکت کنند». 

مصر، امارات، بحرین، قطر، کویت، اردن، سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه جهان اسلام، شورای همکاری خلیج، تلاش برای هدف قرار دادن فرودگاه ملک عبدالله در جازان را محکوم کردند.

این کشورها و سازمان‌ها در بیانیه‌های جداگانه‌ای تأکید کردند که هدف قراردادن تأسیسات غیرنظامی و حیاتی یک عمل خرابکارانه است که با همه هنجارها و قوانین بین‌المللی مغایر است.

این کشورها و سازمان‌ها همچنین همبستگی خود را با سعودی در برابر حملات تروریستی اعلام کردند و گفتند که در برابر هر گونه تهدید علیه امنیت و ثبات این کشور و همه اقدامات آن برای حفظ امنیت سعودی در کنار ریاض خواهند بود.

در ادامه تجاوزات حوثی‌ها و هوشیاری نیروهای پدافند هوایی سعودی، روز گذشته یک هواپیمای بدون سرنشین و بمب‌گذاری‌شده حوثی‌ها رهگیری و منهدم شد.

از سوی دیگر، گزارش شد که ترافیک هوایی در فرودگاه ملک عبدالله در جازان به حالت عادی بازگشته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) همچنی روز گذشته، شاهزاده محمد بن عبدالعزیز بن محمد امیر منطقه جازان، از آخرین وضعیت مجروحان و آسیب دیدگان این حمله مطلع شد.

در همین راستا، عبدالله المعلمی نماینده دائم سعودی در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به شورای امنیت تأکید کرد که شبه‌نظامیان با حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی و غیرنظامیان بی‌گناه، مرتکب جنایت جنگی فجیعی می‌شوند و آنها باید مطابق قوانین بین‌المللی بشردوستانه پاسخگو باشند.

وی از شورای امنیت خواسته مسئولیت خود را در قبال شبه‌نظامیان حوثی به عهده بگیرد، تهدیدات آنها علیه صلح و امنیت بین المللی را متوقف کرده و آنها را پاسخگو کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای