ندای استغاثه عبدیه مأرب از وجدان بیدار بین‌المللی

 ندای استغاثه عبدیه مأرب از وجدان بیدار بین‌المللی

سه شنبه, 12 اکتبر, 2021 - 00:15
یک کودک ترکش‌های موشک شلیک‌شده توسط حوثی‌ها به مأرب را حمل می‌کند (رویترز)

در نتیجه سپری کردن لحظات سخت در زیر موشک باران حوثی ها و محاصره حدودا 22 روزه، نداها و صداهای ساکنان منطقه العبدیه در جنوب استان مأرب یمن بلند شد و وجدان بیدار انسانی بین المللی را به کمک فراخواند.

شبه‌نظامیان حوثی با اعمال محاصره خفقان‌آور همه‌جانبه بر العبدیه جان کودکان را نشانه رفته است، منطقه‌ای که به گفته عبدالله السعدی نماینده یمن در سازمان ملل متحد دست‌کم 9 هزار و 827 کودک در آن زندگی می‌کنند و از سوءتغذیه رنج می‌برند.

راجح بادی سخنگوی دولت یمن از سکوت بین المللی در مورد این محاصره شگفت زده است و می‌پرسد: «کشورهای جهان کجا هستند، نماینده سازمان ملل کجاست، شورای امنیت کجاست؟ آیا دیگر انسانیت و ذره‌ای وجدان باقی‌مانده است؟. اینها غیرنظامیانی هستند که هیچ ارتباطی با جنگ ندارند. حوثی‌ها به روستاهای آنها حمله می‌کنند و آنها را از خوردن غذا و دارو منع می‌کنند، می‌گویند جنگ است، این چه جنگی است، اینها زنان و کودکان هستند، جهان کجاست، چرا برای انتقال دارو و غذا به آنها  20 روز است که کاری نکرده است؟!».

احمد بن مبارک وزیر خارجه یمن نیز به نوبه خود تأکید کرد که شبه‌نظامیان از رسیدن غذا و دارو جلوگیری می‌کنند، از تخلیه مجروحان جلوگیری می‌کنند و شهرستان العبدیه را با موشک‌های بالستیک و انواع سلاح‌های سنگین هدف قرار می‌دهند.

وی از سازمان ملل متحد و آژانس‌های آن خواست فوراً برای نجات جان غیرنظامیان و پایان محاصره وحشیانه وارد عمل شوند و آن را محکوم کنند.

از سوی دیگر، دیروز دوشنبه گزارش شد که بر اثر انفجار خودروی بمب‌گذاری‌شده در حیاط بیمارستان سیئون در حضرموت، سه نفر کشته شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای