سعودی الزام استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی را لغو کرد.. دستور بازگشایی تالارها

سعودی الزام استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی را لغو کرد.. دستور بازگشایی تالارها

محدودیت‌ها از یکشنبه کاهش می‌یابد
جمعه, 15 اکتبر, 2021 - 15:45
کاهش محدودیت‌ها در پی پیشرفت در ایمن‌سازی جامعه و کاهش ابتلاها صورت می‌گیرد (الشرق الاوسط)

وزارت کشور سعودی امروز (جمعه) اعلام کرد، با توجه به پیشرفت ایمن‌سازی جامعه و کاهش تعداد موارد مبتلا به کرونا، از روز یکشنبه آینده محدودیت‌های کرونایی و تدابیر بهداشتی کاهش می‌یابند.

این تصمیم شامل عدم الزام به زدن ماسک در مکان‌های باز - به استثنای مکان‌های مستثنی - و تسهیل اقدامات احتیاطی برای کسانی که دو دوز واکسن (کووید -۱۹) دریافت کرده‌اند، می‌شود.

همچنین اعلام شده که در اماکن غیر سرپوشیده همه محدودیت‌ها برداشته شده و نیازی به استفاده از ماسک و همچنین رعایت فاصله اجتماعی وجود ندارد.

مقامات سعودی اعلام کردند که در راستای کاهش محدودیت‌های ناشی از کرونا در این کشور، مسجد الحرام و مسجد النبی با ظرفیت کامل پذیرای زائران خواهد بود.

آنها بر ادامه استفاده از برنامه‌های «عمره» یا «توکلنا» برای رزرو تاریخ عمره و زیارت و نماز در اماکن مقدس برای کنترل اعداد موجود تأکید کردند.

براساس این گزارش زائران و نیروهای خدماتی این مساجد مقدس باید در تمام وقت ماسک بزنند.

طبق این تصمیم، فاصله گذاری اجتماعی لغو شده و اجازه استفاده کامل از ظرفیت تالارها در اجتماعات، اماکن عمومی، وسایل حمل و نقل، رستوران‌ها، سینماها و موارد مشابه داده می‌شود.

همچنین برگزاری و حضور در رویدادها در تالارهای عروسی و غیره، با تأکید بر اعمال اقدامات احتیاطی، بدون محدودیت تعداد افراد مجاز است.

وزارت کشور سعودی تأکید کرد که این تصمیمات با توجه به تحولات داخلی و بین‌المللی مورد بررسی دوره ای قرار می‌گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای