مأموریت پیچیده الهلال و النصر در مقابل پرسپولیس و الوحده

مأموریت پیچیده الهلال و النصر در مقابل پرسپولیس و الوحده

برگزاری این دو دیدار در ریاض برگ برنده آنها برای صعود به نیمه نهایی است
شنبه, 16 اکتبر, 2021 - 11:00

قطب های ریاض؛ الهلال و النصر در آستانه راهیابی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هستند، به طوری که آنها به ترتیب امشب (شنبه ۲۴ مهر) در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی قاره با همتایان خود؛ پرسپولیس ایران و الوحده امارات دیدار می کنند. این رقابت ها بر اساس سیستم تجمیعی و حذفی در پایتخت سعودی برگزار می شوند.

نیمه نهایی این مسابقات که روز سه شنبه در ریاض برگزار می شود، ممکن است شاهد یک رویارویی کاملا سعودی و آن هم بین دو رقیب سنتی، الهلال و النصر باشد.

دو تیم سعودی فرصتی عالی برای صعود به نیمه نهایی و مراحل بالاتر مسابقات با توجه به برگزاری رقابت ها در خاک خود را دارند. 

وزارت ورزش به طور استثنایی اعلام کرده که استفاده از همه ظرفیت سکوها برای تماشاگران مجاز است، تصمیمی که بر نمایندگان فوتبال سعودی در آسیا تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

الهلال که در ورزشگاه شاهزاده فیصل بن فهد به مصاف همتای ایرانی خود پرسپولیس می رود، کار دشواری تر از همتای خود النصر خواهد داشت. تیم ایرانی با صعود به فینال دوره قبل و کسب عنوان قهرمانی لیگ ایران در فصل گذشته، تجربه بیشتری دارد.

الهلال، قهرمان 3 دوره این رقابت ها (آخرین مورد 2019)، پس از غلبه بر استقلال تهران با دو گل، امشب با دومین تیم ایرانی در این دوره رقابت می کند.

از سوی دیگر، پرسپولیس نائب قهرمان 2018 و 2020 روند محکم تری را در این دوره را طی کرده است، به طوری که در گروه خود  بدون باخت صدرنشین شد و سپس در مرحله بعدی استقلال دوشنبه تاجیکستان را با یک گل شکست داد.

الهلال و پرسپولیس تاکنون 9 بار با هم روبرو شده اند که پرسپولیس تنها یک بار به پیروزی رسیده و 4 تساوی و 3 باخت را در کارنامه خود دارد و تاکنون موفق نشده در مرحله حذفی الهلال را از پیش رو بردارد.

الهلال در حالی با هدایت سرمربی پرتغالی خود لئوناردو ژاردیم وارد مسابقه می شود که این سرمربی تا به حال کیفیت قانع کننده ای در سطح فنی و حتی در سطح نتایج ارائه نکرده است. الهلال هنوز کمتر از سطح خود ظاهر می شود و به دلایل متعدد در لحظات سخت مسابقات برنده می شود.

الهلال در این دیدار یاسر الشهرانی یکی از برجسته ترین عناصر را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. آبی پوشان سعودی در این دیدار اما سالم الدوسری، محمد البریک و متیوس پریرای برزیلی را در ترکیب خود خواهد دید.

در ادامه این رقابت ها، الوحده امارات در ورزشگاه مرسول پارک ریاض میهمان النصر سعودی در دیگر دیدار لیگ قهرمانان آسیا  ۲۰۲۱ در منطقه غرب خواهد بود. طبق برنامه قرار است مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان ساعت 21 سه شنبه 27 مهر در ورزشگاه دانشگاه ملک سعود برگزار شود.

در شرق آسیا نیز یکشنبه 25 مهرماه، پوهانگ استیلرز کره جنوبی به مصاف ناگویا ژاپن و چونبوک موتورز کره جنوبی به مصاف اولسان هیواندی می رود.

دیدار نیمه نهایی روز چهارشنبه 28 مهرماه در ورزشگاه جام جهانی ججو ساعت 19 به وقت محلی برگزار می شود و دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا 2021 روز سه شنبه دوم آذرماه برگزار می شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای