خوشامدگویی سعودی از شرکت‌کنندگان در «اجلاس خاورمیانه سبز»

خوشامدگویی سعودی از شرکت‌کنندگان در «اجلاس خاورمیانه سبز»

قدردانی از تلاش‌ها برای کاهش پیامدهای کرونا
سه شنبه, 19 اکتبر, 2021 - 16:15
ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین در حال ریاست جلسه مجازی کابینه دولت (واس)

دولت پادشاهی عربی سعودی امروز (سه شنبه) پیشاپیش حضور رهبران و سران دولت‌ها و کشورهای جهان، نمایندگان آنها و شرکت کنندگان در اجلاس «سعودی سبز» و اجلاس «ابتکار خاورمیانه سبز» را خیرمقدم گفت.

این همایش‌ها از ۲۳ تا ۲۵ اکتبر (اول تا سوم آبان) به میزبانی سعودی و در راستای نقش پیشگامانه این کشور در حفظ آب و هوا و حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای رسیدگی به چالش‌های اصلی مربوط به محیط زیست برگزار می‌شود.

این اظهارنظر در جلسه ویدئو کنفرانسی دولت سعودی به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز مطرح شد.

این شورا ضمن بررسی جلسات و مذاکراتی برگزارشده طی چند روز گذشته بین سعودی و تعدادی از کشورهای برادر و دوست، بر افزایش جنبه‌های همکاری مشترک و چند جانبه در سطوح مختلف و تلاش برای افزایش هماهنگی در مسائل منطقه ای و بین‌المللی تأکید کرد.

شورای وزیران با اشاره به شرکت سعودی در جلسات هفته گذشته گروه بیست کشور جهان، از تمایل این کشور به اصلاح نظام اقتصادی جهانی از طریق ابتکار ریاض برای آینده سازمان تجارت جهانی خبر داد و گفت که این طرح در سال گذشته توسط رهبران کشورهای جی ۲۰ تأیید شد که به حمایت از تجارت جهت دستیابی به رشد قوی، پایدار، متوازن و همه‌جانبه و ساخت آینده ای مرفه و امیدوار کننده برای منطقه و جهان ایجاد می‌کند.

کابینه دولت از موفقیت در مقابله با بیماری همه گیر کرونا و محدود کردن آثار آن در همه جنبه‌های زندگی قدردانی کرد و گفت که اقدامات پیشگیرانه، کارایی بخش بهداشت و پیشرفت سریع در ایمن‌سازی جامعه از ویروس از طریق تزریق بیش از ۴۴ میلیون دوز صورت گرفته‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای