«تعرض» روسیه به ترکیه در شمال غرب سوریه

«تعرض» روسیه به ترکیه در شمال غرب سوریه

«حل و فصل‌ها» درعای دمشق را در ۴۳ روز به ۴۵ روستا بازگرداند
چهارشنبه, 20 اکتبر, 2021 - 06:30

جنگنده‌های روسیه حوالی «نقطه نظامی» آنکارا در حومه ادلب را بمباران کردند، مسئله ای که ناظران آن را «تعرض» روسیه به ترکیه در شمال غرب سوریه توصیف کردند.

بهاء الحسن فعال مخالف در ادلب گفت که بمباران شدید، با گلوله‌های پیشرفته روسی، دیروز (سه شنبه)، روستاها و شهرهای کنصفره، قوقفین و سرجه در جنوب ادلب در منطقه «تنش زدایی» در شمال غربی سوریه را هدف قرار داد. در نتیجه آن، یک نفر از مخالفان مسلح سوریه کشته و ۴ نفر دیگر زخمی شدند، گلوله‌باران همچنین روستای کفرتعال و اطراف آن را در حومه غربی حلب هدف قرار داد.

وی افزود: هواپیماهای جنگی روسیه پس از یک هفته وقفه، بمباران مناطق حل و فصل روسیه و ترکیه را در شمال غرب سوریه از سر گرفتند.

صبح سه شنبه، هواپیماهای جنگی روسیه ۳ حمله هوایی با موشک‌های گرمافشاری با انفجار شدید انجام دادند که طی آن مناطق نزدیک ارتش ترکیه را در روستای الباره در جبل الزاویه در جنوب ادلب هدف قرار دادند. اشاره به تلفات انسانی احتمالی این حملات نشده‌است.

از سوی دیگر، نیروهای رژیم با همراهی پلیس نظامی روسیه و کمیته امنیتی رژیم سوریه دیروز (سه شنبه) وارد درعا شدند و به شهر الحراک، در شرق درعا، در نزدیکی منطقه دروزی نشین السویداء رفتند.

این اقدام پس از توافق با افراد برجسته و معتمدان شهر صورت گرفت و تصمیم گرفته شد شهرهای الحراک و الحریک وروستاهای الصوره و علما در حومه شرقی درعا به روستاهایی که با موافقتنامه جدید حل و فصل در استان درعا موافقت کردند، ملحق شوند.

بدین ترتیب، نیروهای رژیم طی ۴۳ روز به بیش از ۴۵ روستا، شهر و شهر در استان وارد شده‌اند و بر اساس توافقات اخیر، تنها ۱۷ شهر و روستا برای کنترل کل درعا باقی مانده‌است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای