سعودی: حل مسئله فلسطین کلید ثبات منطقه است

سعودی: حل مسئله فلسطین کلید ثبات منطقه است

تهدید دولت فلسطین برای کنار گذاشتن «راه حل دو دولت»
سه شنبه, 19 اکتبر, 2021 - 20:45

پادشاهی عربی سعودی با اشاره به این که حل مسئله فلسطین کلید ثبات در منطقه است، تأکید کرد که اگر بخواهیم خاورمیانه امنیت و ثبات داشته باشد دیگر راه حل‌های موقت یا جزئی کافی یا قابل قبول نیستند.

این اظهارات از زبان عبدالله بن یحیی المعلمی نماینده دائم سعودی در سازمان ملل در نشست کمیته اقتصادی و مالی به منظور بررسی پیامدهای اقتصادی و اجتماعی اشغالگری اسرائیل بر معیشت ملت فلسطین در فلسطین اشغالی از جمله قدس شرقی و ساکنان عرب در جولان سوریه مطرح شد.

المعلمی با اشاره به گزارش‌های سازمان ملل از میزان نقض‌ها و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی اشغالگران اسرائیلی بر احوال زندگی ملت فلسطین و ساکنان جولان، نسبت به تحولات پی در پی و خطرناک مسئله فلسطین هشدار داد.

وی گفت که پادشاهی «مطابق قطعنامه‌های بین‌المللی و ابتکار صلح عربی» حامی قوی برای دستیابی به صلح، امنیت و ثبات در منطقه بوده و هست و خواهد ماند. وی هشدار داد که «تاریخ ثابت کرده‌است که حقوق ملت از طریق محدودیت‌ها سلب نمی‌شوند».

در همین حال، عزام الاحمد یکی از اعضای کمیته‌های اجرایی سازمان آزادیبخش و کمیته مرکزی فتح، اعلام کرد، رهبری فلسطین در صورت اجرا نشدن تعهد به قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی، نسبت به پایبندی آنها تعهدی نخواهد داشت.

وی به رادیو رسمی گفت: «ما به دولت آمریکا اطلاع می‌دهیم که از انتظار خسته شده‌ایم و برای اجرای قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی باید یک کنفرانس بین‌المللی تحت حمایت سازمان ملل و چهارگانه بین‌المللی برگزار شود. ما عمل می‌خواهیم، نه گفتار».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای