غرفه سعودی در نمایشگاه گردشگری لندن؛ به آینده خوش آمدید

غرفه سعودی در نمایشگاه گردشگری لندن؛ به آینده خوش آمدید

جمعه, 5 نوامبر, 2021 - 22:45
بخشی از غرفه سعودی در نمایشگاه گردشگری و بازار جهانی سفر در لندن

جوانی که پژوهشگران و محققان گردشگری دانشگاه ولز در نمایشگاه گردشگری و بازار جهانی سفر در لندن دورش جمع شده اند با صدای رسا می گوید «اینجا آغاز تاریخ سعودی است و ما از دروازه الدرعیه در سعودی می خواهیم الدرعیه را به یک قطب گردشگری جهان تبدیل کنیم. الدرعیه مایه افتخار ما است و آن را با جهان به اشتراک می گذاریم».


عمر العضیبی، ۱۶ ساله دانشجو در یکی از دانشگاه های بریتانیا است که برای تنظیم غرفه سعودی در نمایشگاه بازار جهانی سفر لندن داوطلب شده و با گروهی از کارکنان و داوطلبان از اول نوامبر در این نمایشگاه حضور فعال دارد.


آنها به همه جا سرک می کشند و در غرفه سعودی درباره تمامی پروژه های انجام شده توضیح می دهند. به بخش دیگر غرفه سعودی می رویم. عمر گفت «این شما و این سعودی آینده.. اما برخی مشاغل هستند که تا حالا اطلاع کافی درباره آنها نداریم.. تمرکز روی نیوم است که مجموعه ای از بزرگ ترین پروژه های آینده به شمار می رود».


غرفه سعودی در نمایشگاه سفر و گردشگری لندن توسط سازمان گردشگری سعودی وابسته به وزارت گردشگری تنظیم شده و گویای تحرکات عملی سعودی از طریق همکاری با شرکای بین المللی و داخلی (بخش خصوصی) است.


طبق گزارش خبرگزاری سعودی غرفه سعودی جذاب ترین غرفه این نمایشگاه برای سرمایه گذاران و بازرگانان و بخش های کسب و کار شرکت کننده در نمایشگاه است. این گزارش افزود که بنا به نظر سنجی مسئولان و برگزار کنندگان نمایشگاه این رویداد مهم ترین رویداد امسال گردشگری بین المللی است. غرفه سعودی با توجه به محتوای غنی و خلاقانه و طراحی و نمایش غیر پیچیده و تعامل چشمگیر بین تمامی شرکت کنندگان در این غرفه به عنوان غرفه برتر این نمایشگاه معرفی شد.


غرفه سعودی دربرگیرنده تمامی پروژه های جاری و جشنواره های تفریحی و برنامه های فرعی آن و پروژه های آینده دار مثل نیوم و دریای سرخ است.


آهنگ های موزیسین هایی مثل سدین الیاس و مرتضی الخنیزی و گروه رقص فلکلور فرسان سعودی به فضا طراوت می بخشند.


منا سراج مدیر روابط عمومی شرکت دریای سرخ گفت این نمایشگاه از اهمیت ویژه برخوردار است چون به بخش گردشگری محدود نمی شود و حوزه های دیگری مثل هتلداری و خدمات و ایرلاین ها را هم در برمی گیرد و این حوزه ها مورد توجه علاقمندان به گردشگری و کسب و کارهای گوناگون توریسم هستند.


منا سراج در مورد سوالات و علاقمندی های بازدید کنندگان خاطر نشان کرد «استقبال از این غرفه چشمگیر بود. عده ای در جریان طرح ها و پروژه های سعودی در حوزه توریسم بودند و برخی هم اطلاع نداشتند.. نمایش های تعاملی باعث شدند تا ایده طرح های مختلف را بهتر معرفی کنیم چون همه پروژه ها آینده محور هستند. برخی از بازدید کنندگان تعجب کرده بودند که چقدر در این پروژه ها به جنبه های زیست محیطی و فناوری و مشکلات دیگر بین المللی توجه شده است».


هاشم البیتی مدیر آژانس گردشگری «دیره الرحلات» گفت «بازدیدکنندگان بیشتر در مورد پروتکل های بهداشتی و بهترین جاذبه های توریستی و برنامه های گردشگری می پرسیدند».


البیتی، ۴۲ ساله پای ثابت نمایشگاه های گردشگری دنیا است می گوید نمایشگاه لندن از جمله بزرگ ترین رویدادهای جهانی در حوزه سفر است. راه اندازی این نمایشگاه و تنظیم غرفه سعودی از سوی اداره گردشگری با این کیفیت و وسعت موفقیت چشمگیری به شمار می رود.


خانم ریحان جمعه دانشجوی دکترای دانشگاه ردینگ گفت «غرفه سعودی از تنوع گسترده برخوردار است. در هفت دوره نمایشگاه شرکت کردم و غرفه سعودی همواره ویژه بوده و پروژه های آینده دار دولت سعودی مثل نیوم در این نمایشگاه معرفی شدند».


ریحان جمعه افزود «حضور سعودی در این نمایشگاه هر سال پربار تر می شود که بیانگر طرح های کلان و بزرگ و منحصر به فردی است که دارد اجرا می شود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای