هشدار «تروئیکای» غربی به البرهان نسبت به اقدامات یکجانبه

هشدار «تروئیکای» غربی به البرهان نسبت به اقدامات یکجانبه

شرط غرب برای بازگشت حمدوک به دولت آینده.. اتحادیه اروپا بحران را بررسی می‌کند
چهارشنبه, 10 نوامبر, 2021 - 00:00

فشار بین‌المللی بر مقامات نظامی سودان افزایش یافت، به طوری که گروه «تروئیکای» غربی که حامی روند صلح در شاخ آفریقا است، به عبدالفتاح البرهان فرمانده کل ارتش سودان نسبت به هرگونه اقدام یکجانبه در رابطه با بحران سودان هشدار داد.

«تروئیکای» غربی بر ضرورت بازگشت به سند قانون اساسی و بازگرداندن نخست‌وزیر عبدالله حمدوک به سمت خود به عنوان مبنایی برای هرگونه مشارکت انتقالی غیرنظامی-نظامی در آینده تأکید کرد.

کشورهای «ترویکا» شامل بریتانیا، آمریکا و نروژ در بیانیه مشترکی که در وب‌سایت سفارت‌هایشان در اینترنت منتشر شده‌است، اعلام کردند.

نمایندگان این کشورها دیروز با فرمانده کل ارتش سودان، سپهبد عبدالفتاح البرهان در خارطوم دیدار کردند و آنها با او در مورد وضعیت سیاسی سودان گفت و گو کردند.

در این بیانیه افزوده شد که در این نشست به «تمایل قوی تروئیکا برای بازگشت دموکراتیک در سودان به مسیر درست خود پرداخته شد».

به نوبه خود، سازمان ملل متحد در یک سند داخلی از تمامی آژانس‌های فعال در سودان خواسته‌است که پس از به دست گرفتن قدرت توسط ارتش، مقامات رسمی را به رسمیت نشناسند.

سازمان ملل تأکید کرد که دولت انتقالی به ریاست عبدالله حمدوک مشروعیت دارد، حتی اگر اعضای آن نتوانند در حال حاضر وظایف خود را انجام دهند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای