حساب ویژه بین‌المللی روی موفقیت «کنفرانس پاریس» دربارهٔ لیبی

حساب ویژه بین‌المللی روی موفقیت «کنفرانس پاریس» دربارهٔ لیبی

المنفی بر موفقیت روند سیاسی و خروج مزدوران تأکید دارد
جمعه, 12 نوامبر, 2021 - 11:30
یک لیبیایی اطلاعات خود را برای دریافت کارت رأی‌دهی در یک مرکز رأی‌گیری در طرابلس ثبت می‌کند (AFP)

فعالیت‌های «کنفرانس بین‌المللی لیبی» که فرانسه با مشارکت و حضور سازمان ملل متحد و به ریاست یک گروه سه جانبه متشکل از فرانسه، آلمان و ایتالیا خواستار برگزاری آن شده بود، از امروز جمعه در پاریس آغاز می‌شود.

لیبی و کشورهای عربی و خارجی به منظور جلب حمایت از انتخابات ۲۴ دسامبر روی موفقیت این کنفرانس حساب ویژه ای باز کرده‌اند و تلاش می‌کنند تا همه نیروهای خارجی و مزدوران را از خاک لیبی خارج کنند.

یک منبع در ریاست جمهوری فرانسه گفت که با نزدیک شدن به آغاز انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی، ضروری است که جامعه بین‌المللی برای ارائه «حمایت جمعی اضافی و قاطع» از روند انتخابات در لیبی، آتش‌بس امضا شده در ۲۳ اکتبر سال گذشته و توقف مداخلات خارجی، بسیج شود.

کاخ الیزه بر تمایل خود برای دادن ابعاد بین‌المللی به این رویداد از طریق مشارکت اکثر کشورهای درگیر در بحران لیبی در این کنفرانس تأکید کرد.

در همین حال، محمد المنفی رئیس شورای ریاستی لیبی، روز گذشته بر لزوم اجرای تعهدات همه طرف‌های شرکت کننده در کنفرانس پاریس برای تضمین موفقیت روند سیاسی تأکید کرد.

نجوی وهیبه سخنگوی این شورا گفت: المنفی که ریاست هیئت لیبی را برعهده خواهد داشت، در این کنفرانس بر لزوم پایبندی طرف‌های بین‌المللی به تعهدات خود در مورد موفقیت طرح لیبی برای اخراج مزدوران و نیروهای خارجی در این مناطق تأکید خواهد کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای