درخشش گالری جواهرات در جشنواره ریاض

درخشش گالری جواهرات در جشنواره ریاض

بزرگ ترین گالری جواهرات در خاورمیانه
جمعه, 12 نوامبر, 2021 - 17:30

گالری جواهرات با ریتم موسیقی آرام و نمایش رقص و برق سنگ های قیمتی در ریاض آغاز به کار کرد. این گالری از جمله برنامه های جشنواره موسم ریاض است که نماد فرهنگ کلاسیک بوده و چیزی فراتر از انتخاب و تماشای جواهرات است.


رقص های نمایشی مستقیم از دیگر برنامه های گالری جواهرات بود که این مکان را برای علاقمندان به سنگ های قیمتی و طرح های مدرن آن جذاب تر می کند.


این گالری جواهرات منحصر به فرد ۳۸ هزار متری وسیع ترین گالری جواهرات در خاورمیانه بود و از ۴ تالار تشکیل شده که هر کدام یک فصل سال را نشان می دهند. از برگ های پائیزی به سفیدی زمستان می رسیم و از گل های بهاری تابستان گرم سرک می کشیم. گالری جواهر ریاض گالری های جواهرات معروف و مهم جهان را یکجا جمع کرده و در این میان جواهرات از کشورهای متفاوت وجود دارند اما حضور جواهرات اروپایی پر رنگ تر از بقیه بود.

برق نرم جواهرات که دل خانم ها را می برد و نگاه کارشناسان را به خود جذب می کند و متخصصانی که حضورشان در گالری بر خانم ها می چربد. استقبال خانم ها در دو روز اول گالری گسترده بود اما بانوان مسن تر با اعتماد به نفس و دقت بیشتری خرید کردند.
پیراهن مجلسی الماس نشان ۴ میلیون ریالی


راسته «جواهرات سعودی» از ۲۰ غرفه تشکیل شده و در هر غرفه طرح های سعودی به چشم می خورد که توسط متخصصان بومی با سبک منحصر به فرد طراحی شده و عمدتا بازگو کننده فرهنگ سعودی هستند. طرح های برخی از طراحان خانم برگرفته از نقش های سدو و شاخ و برگ نخل و اشیای بومی دیگر است. خانم هبه الحمیدان صاحب جواهراتی ذاهیباز در گفتگو با الشرق الاوسط گفت «راسته جواهرات سعودی طراحان جواهرات سعودی را یکجا جمع کرده که طرح های منحصر به فرد را به نمایش می گذارند. تمامی این طرح ها اصالت و ارزش های ملی را نشان می دهند».

برق برخی از جواهرات خیره کننده بود مثل پیراهن مجلسی سفید الماس نشان ۴ میلیون ریالی و مانکن های عربی که با پیراهن های مجلسی براق و جواهرات چهار فصل سال را نمایش می دهند.


رقص نمایشی از جمله برنامه های این گالری بود (عکس: یزید السمرانی)


طراحان جواهرات و فروشندگان خیلی خوش صحبت هستند و بلدند مشتریان را متقاعد کنند. فروشندگان جواهرات در این گالری از اتباع کشورهای گوناگون بودند اما همه آنها در بازاریابی ردخور نداشتند. برندهای معروف جواهرات در جهان و سعودی با طرح های منحصر به فرد و نادر در گالری شرکت کرده بودند.


عبد الرحیم الکوهجی از اعضای هیات مدیره جواهراتی الکوهجی گفت «ما در این نمایشگاه شرکت کردیم چون می خواهیم جواهراتی الکوهجی را به مردم معرفی کنیم. هدف فروش آنچنانی نیست».


خانم های متخصص تشخیص سنگ های قیمتی هم در بخش دیگری جلوی چشم بازدید کنندگان سرگرم تشخیص سنگ های قیمتی اصل از تقلبی بودند. دوره های آموزشی تشخیص سنگ های قیمتی اصل از تقلبی و روش های حفاظت و برق انداختن آنها در این بخش برگزار شد.


گالری شامل بخش هایی مثل الماس و سنگ های قیمتی و جواهرات بود


آخرین روز گالری جواهرات ریاض ۶ نوامبر بود که با شرکت بیش از ۱۶ کشور برگزار شد. راسته های مختلفی برای قطعات قیمتی و ساعت های لوکس و کمیاب و الماس خام و سنگ های قیمتی در نظر گرفته شده بود. فروشندگان و عمده فروشان طلا و سنگ های قیمتی و جواهرات هم برای خود بخش جداگانه ای در این گالری داشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای