رئیس دولت لیبی برگزاری انتخابات شفاف را شرط واگذاری قدرت دانست

رئیس دولت لیبی برگزاری انتخابات شفاف را شرط واگذاری قدرت دانست

الدبیبه برای واگذاری قدرت شرط گذاشت
یکشنبه, 14 نوامبر, 2021 - 00:30

مقامات دولت انتقالی در لیبی تأکید کردند که برگزاری انتخابات «شفاف و توافقی» تا قبل از پایان سال جاری میان همه احزاب سیاسی شرط واگذاری قدرت در این کشور است.

در همین حال، خالد المشری رئیس شورای عالی ریاستی لیبی، از احتمال به تعویق افتادن انتخابات به سه ماه دیگر برای توافق بر سر قوانین آن خبر داد. این انتخابات قرار است در ۲۴ دسامبر برگزار شود.

عبدالحمید الدبیبه رئیس دولت وحدت ملی در یک کنفرانس مطبوعاتی که شامگاه دیروز در پایان کنفرانس پاریس برگزار شد، گفت: اگر روند انتخابات به شیوه ای شفاف و توافقی بین همه طرف‌ها انجام شود، من قدرت را به فرد منتخب همه مردم لیبی واگذار خواهم کرد.

وی هدف از مشارکتش با محمد المنفی رئیس شورای ریاستی، در کنفرانس پاریس را «حمایت از تلاش‌های انجام شده برای برگزاری به موقع انتخابات و احترام به نتایج آن در حمایت از صلح در کشور» دانست.

المنفی نیز به نوبه خود گفت: «شورای ریاستی قدرت را به اولین نهاد منتخب واگذار می‌کند، اگر کمیسیون انتخابات (شورا از کار آن حمایت کند) بتواند همزمان انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری را برگزار و موارد اختلافی حل و فصل شود». وی اظهار کرد که «اختلافی در تاریخ برگزاری انتخابات وجود ندارد» و همه مردم لیبی «در این مورد اتفاق نظر دارند»


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای