ولیعهد سعودی اولین شهر غیرانتفاعی در جهان را تأسیس کرد

ولیعهد سعودی اولین شهر غیرانتفاعی در جهان را تأسیس کرد

این شهر در زمین شخصی وی در ریاض به مساحت ۳٫۴ کیلومتر مربع واقع شده‌است
دوشنبه, 15 نوامبر, 2021 - 00:00
ولیعهد سعودی شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز (واس)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد پادشاهی عربی سعودی امروز (یکشنبه) از راه اندازی پروژه شهر غیرانتفاعی شاهزاده محمد بن سلمان به عنوان اولین شهر غیرانتفاعی جهان خبر داد و گفت، این شهر الگویی الهام بخش برای توسعه بخش غیرانتفاعی در سطح جهانی و انکوباتوری برای بسیاری از جوانان و گروه‌های داوطلبانه و همچنین سازمان‌های غیرانتفاعی محلی و بین‌المللی است.

ولیعهد سعودی که بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره بنیاد خیریه محمد بن سلمان «مسک» گفت که این شهر غیرانتفاعی، اولین شهر در نوع خود، به دستیابی به اهداف بنیاد در حمایت از نوآوری، کارآفرینی و توانمندسازی رهبران آینده از نظر فرصت‌ها و برنامه‌های آموزشی برای مردان و دختران جوان، کمک خواهد کرد، همچنین شامل تعدادی خدمات است که به ایجاد محیطی جذاب برای ذی نفعان فعالیت‌های شهر کمک می‌کند.

وی افزود: «شهری که مفهوم دوقلوی دیجیتال را به خود گرفته‌است، میزبان بسیاری از آکادمی‌ها، کالج‌ها و مدارس (مسک) خواهد بود و شامل مرکز کنفرانس، موزه علوم و مرکز نوآوری خواهد بود تا فضایی برای تحقق بخشیدن به آرمان‌های نوآوران در علم و فناوری با سیستم‌های پیشرفته مانند: هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و رباتیک، و همچنین یک مؤسسه و گالری هنری، تئاتر برای هنرهای نمایشی، منطقه بازی، یک مؤسسه آشپزی، علاوه بر یک مجتمع مسکونی یکپارچه باشد. این شهر همچنین میزبان سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز و سرمایه‌گذاران مبتنی بر جامعه در سراسر جهان خواهد بود».

شهر شاهزاده محمد بن سلمان، اولین شهر غیرانتفاعی در نوع خود، در زمین خصوصی ولیعهد در محله عرقه، در مجاورت وادی حنیفه در زمینی به مساحت حدود ۳٫۴ کیلومتر مربع برای اجرای پروژه واقع شده‌است.

طرح جامع شهر مظهر یک کلان‌شهر دیجیتالی پیشرفته و انسان محور است. این شهر به گونه ای طراحی شده‌است که پایدار و دوستدار عابران پیاده باشد. علاوه بر این، بیش از ۴۴ درصد از کل مساحت آن به عنوان فضای سبز باز برای کمک به ارتقای توسعه پایدار تخصیص یافته‌است.

رونمایی از این شهر با هدف ایجاد یک سیستم حیاتی است که استعدادهای جوان سعودی را قادر می‌سازد آینده پادشاهی و جهان را با تلاش برای تشویق یادگیری و توسعه مهارت‌های رهبری در بین جوانان شکل دهد. جزئیات بیشتر از پیشرفت پروژه در این شهر طی چند ماه آینده اعلام می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای